Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... poniedziałek, 27.05.2024. (3,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 4 z 4
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 1 - otwarta (2050, 0.41)
Siedlce / Muzeum Martyrologiczno-Historyczne w Białej Podlaskiej
wystawa stała - historyczna
Wystawa dotyczy historii wojskowej Białej Podlaskiej i okolic w latch 1918 - 1947. W pierwszej części wystawy eksponujemy materiały archiwalne i fotografie oraz eksponaty dotyczące historii IX dywizji piechoty a zwłaszcza 34 Pułku Piechoty stojącego garnizonem w Białej Podlaskiej w latach 1918 - 1939. Druga część wystawy poświęcona jest działaniom bojowym 34 Pułku Piechoty na pomorzu w 1939 roku jak również walkę pododdziału Wojska Polskiego na terenie Południowego Podlasia w 1939 roku.
 / 0 - otwarta (2138, 0.43)
Siedlce / Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej
wystawa stała - sztuka sakralna
Wystawa zawiera prace powstałe w II połowie XX w., pochodzące głównie z konkursów na sztukę ludową południowego podlasia. Na wystawie można obejrzeć miedzy innymi rzeźby Teofila Korzuchowskiego ze Studzianki, Franciszka Sadownika z Łomaz, Adama Weremczuka z Dołhobrodów, Zbigniewa Chalimoniuka z Białej Podlaskiej, Marka Bieżuńskiego i Mariana Ścisła z Radzynia Podlaskiego, Zygmunta Walenciuka z Kolana. Na szczególną uwagę zasługują Stacje Męki Pańskiej wykonane przez A. Weremczuka.
 / 0 - otwarta (2086, 0.42)
Siedlce / Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej
wystawa stała - numizmatyczna
Kolekcja numizmatyczna prezentowana jest na stałej wystawie "Pieniądz na ziemiach polskich X-XXw. Głównym założeniem ekspozycji jest pokazanie pieniądza jako źródła historycznego i zabutku numizmatycznego. Wystawa została podzielona na 8 działów obrazujących historię pieniądza na ziemiach polskich. Zaprezentowano na niej ponad 500 obiektów, w tym 400 monet i 120 banknotów.
 / 0 - otwarta (2023, 0.41)
Siedlce / Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej
wystawa stała - sztuka sakralna, ikony
Ikony to niezwykły malarski świat, do dzisiaj urzekają urodą ciemnych, grających złotem płaszczyzn. Fascynują tajemnicą nieruchomych, świętych twarzy niosących w dużych, zapatrzonych oczach tyle prawdy i zadumy nad ludzkim losem. Malarstwo ikonowe trwało niezmiennie przez stulecia, zatopione w kontemplacji, przepojone duchowością i religijnym przeżyciem, rozwijając się niejako na peryferiach sztuki światowej.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż