Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... niedziela, 25.02.2024. (0,)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 4 z 4
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 76 - otwarta (3670, 0.76)
Lębork / Muzeum w Lęborku
wystawa stała - etnograficzna
Wystawa prezentuje wnętrze mieszkalne chaty kaszubskiej z przełomu XIX i XX wieku. W dwóch pomieszczeniach zgromadzono eksponaty, które obrazują wygląd izby tzw. głównej oraz pomieszczenie sypialno-bawialnianego. W izbie zgromadzono eksponaty etnograficzne, m.in. narzędzia rolnicze, przybory codziennego użytku, krosno tkackie, kołowrotki, łóżko, itp. a także parą w strojach kaszubskich.
 / 94 - otwarta (3225, 0.67)
Lębork / Muzeum w Lęborku
wystawa stała - sztuka współczesna
Galeria gości wystawy sztuki współczesnej artystów z całej Polski jak i z zagranicy. Od tegoż też roku po dzień dzisiejszy była organizatorem ponad 120 wystaw indywidualnych i zbiorowych /m.in. malarstwa - Władysława Hasiora, Franciszka Maśluszczaka, Kiejstuta Bereźnickiego, Włodzimierza Łajminga, Janusza Akermana, Teresy Miszkin, Hugona Laseckiego, Krzysztofa Grzesiaka i wieku innych; rysunku i grafiki - Guntera Grassa, Tadeusza Kulisiewicza czy też - "Sztuka z Rinteln".
 / 94 - otwarta (3275, 0.68)
Lębork / Muzeum w Lęborku
wystawa stała - historyczna, numizmatyczna, militaria
Wystawę otwiera w korytarzu ekspozycja XIX - wiecznych miedziorytów reprintów W.Hogartha, angielskiego XVIII - wiecznego rytownika, moralizatora. W kolejnych salach prezentujemy chronologicznie materiał związany z historią miasta Lęborka i Ziemi Lęborskiej od wczesnego średniowiecza po okres lokacji miasta przez Zakon Krzyżacki oraz rozwój miasta jako ośrodka administracji i władzy lokalnej. Wiek XVII i XVIII reprezentują zabytki meblarstwa tego okresu i zbiór naczyń cynowych.
 / 140 - otwarta (5312, 1.1)
Lębork / Muzeum w Lęborku
wystawa stała - archeologiczna
Ekspozycja materiałów archeologicznych składa się w zdecydowanej większości z zabytków pochodzących z przedwojennych badań lęborskich archeologów i muzealników. Jest to przegląd przedmiotów codziennego użytku takich jak: naczynia gliniane, narzędzia kamienne i krzemienne, ozdoby, części stroju, przybory toaletowe itp., oraz popielnice gliniane, przeznaczone do składania przepalonych na stosie ludzkich szczątków, wytwarzanych przez ludność zamieszkującą w pradziejach Ziemię Słupską i Lęborską.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż