Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... czwartek, 17.01.2019. (2,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 4 z 4
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 1 - otwarta (1275, 0.42)
Myślenice / Muzeum Regionalne Dom Grecki w Myślenicach
wystawa stała - archeologiczna
W Muzeum istnieje niewielka stała ekspozycja poświęcona zabytkom archeologicznym, wśród których są wykopaliska znalezione w ruinach wieży strażniczej znajdującej się na Zarabiu w Myślenicach na terenie zwanym Zamczysko. W 1957 r. podczas przeprowadzonych badań archeologicznych pod kierunkiem doc.Gabriela Leńczyka z Muzeum Archeologicznego w Krakowie na Zamczysku znaleziono skorupy z garnków, podkówkę do buta, groty do strzał z kuszy, zgrzebło do czesania konia.
 / 0 - otwarta (1401, 0.47)
Myślenice / Muzeum Regionalne Dom Grecki w Myślenicach
wystawa stała - historyczna
Ekspozycja obejmuje militarne aspekty II wojny światowej. Eksponowane przedmioty to broń, bagnety, ekwipunek, amunicja oraz inne relikty walk stoczonych na terenie powiatu myślenickiego w okresie okupacji. Wystawa pod względem chronologicznym podzielona została na dwie części. Pierwsza z nich swoją tematyką obejmuje wydarzenia z 1 + 6 września 1939 roku, ze szczególnym uwzględnieniem dnia 5 września, w którym miasto zostało zajęte przez Niemców.
 / 2 - otwarta (1231, 0.41)
Myślenice / Muzeum Regionalne Dom Grecki w Myślenicach
wystawa stała - etnograficzna, stroje, rzemiosło ludowe
Wystawa przedstawia zagadnienia związane z kulturą ludową Ziemi Myślenickiej. Składa się z działów: strój, obróbka włókna, rolnictwo, hodowla, garncarstwo, obróbka drewna, kowalstwo, kamieniarstwo, obrzędowość doroczna i rodzinna, sztuka, zabawki oraz wnętrze. Na ekspozycję w/w działów składają się eksponaty oraz fotogramy ilustrujące bądź zastosowanie i użytkowanie wystawianych przedmiotów w warunkach naturalnych, bądź stanowiące uzupełnienie przedstawianego przedmiotu.
 / 2 - otwarta (1499, 0.5)
Myślenice / Muzeum Regionalne Dom Grecki w Myślenicach
wystawa stała - wnętrza mieszczańskie XIX w.
Trzy pomieszczenia na parterze Domu Greckiego to ekspozycja wnętrz mających za cel stworzenie sugestii poszczególnych przemian stylowych na przestrzeni wieku XIX - poczynając od stylu biedermeier, poprzez styl Ludwika-Filipa i kończąc na tzw. stylu eklektyzmu "fin de siecle". Umieszczone w starym wnętrzu jakby na "żywo", bez posługiwania się muzealnym sprzętem pomocniczym przedmioty zabytkowe stanowiące wystrój wnętrza mieszczańskiego przemawiają do widza wprost i bezpośrednio.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
English Bulgarian Croatian Czech Danish Dutch Finnish French German Greek Italian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Spanish Swedish Catalan Latvian Lithuanian Serbian Slovak Slovenian Ukrainian Albanian Estonian Galician Hungarian Turkish
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2019  Testa Software - witryna na sprzedaż