Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... piątek, 24.05.2024. (1,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 6 z 6
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 1 - otwarta (2129, 0.43)
Chrzanów / Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich
wystawa stała - archeologiczna
Ukazuje najdawniejsze dzieje regionu poczyna- jąc od schyłkowego paleolitu aż po wczesne średniowiecze. Realia pochodzą z własnych badań wykopaliskowych. Szczególnie obszerna jest prezentacja zagadnień związanych z kulturą łużycką ze schyłku epoki brązu i początków epoki żelaza. Zabytki pochodzą z badanych przez Muzeum cmentarzysk w Jankowicach, Żarkach - Ziajkach i Imielinie. Są tu zespoły grobowe ciałopalne i zrekonstruowany grób szkieletowy.
 / 1 - otwarta (2526, 0.51)
Chrzanów / Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich
wystawa stała - historyczna, kolejnictwo
Wystawa przedstawia działalność "Fabloku" od jego powstania po dzień dzisiejszy. Bogaty materiał ikonograficzny, m.in.: rys historyczny, fotografie z wizyty Prezydenta Ignacego Mościckiego, tablice informacyjne z parowozów, akcje pierwszej Spółki Akcyjnej projektu Józefa Mehoffera, fotografie parowozów, medale, odznaczenia, certyfikaty, wydawnictwa.
 / 1 - otwarta (1919, 0.39)
Chrzanów / Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich
wystawa stała - geologiczna
Do ciekawszych należą utwory dewońskie, głównie tzw. czarne marmury. Karbon reprezentują wapienie węglowe z Czatkowic, odciski flory i fauny karbońskiej oraz arkoza kwaczalska skrywająca skrzemieniałe pnie drzew, arauka- ryty. Perm ilustrowany jest okazami melafirów, diabazów, porfiru oraz tufów i tufitów. Trias reprezentują dolomity z fauną oraz rudy cynku i ołowiu. Jurę - okazałe amonity oraz gąbki. "Współczesność" to martwice wapienne mogące mieć zaledwie 1000 lat.
 / 2 - otwarta (2064, 0.42)
Chrzanów / Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich
wystawa stała - przyrodnicza
Opierając się o bogate kolekcje zielnikowe, fitogalerię i mykogalerię, spreparowane okazy zwierząt i dobrze zaplanowane plansze informa- cyjne ekspozycja ta w interesujący sposób omawia zagadnienia tytułowe uzupełniając je wiedzą o zaginionych oraz rzadkich okazach roślin i zwierząt z naszego regionu.
 / 1 - otwarta (1884, 0.38)
Chrzanów / Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich
wystawa stała - historyczna, sakralna, judaica
Ekspozycja ma przybliżyć widzom bogaty świat obrzędowości żydowskiej. Prezentowane na niej przedmioty związane są z kultem religijnym, zarówno tym sprawowanym w synagogach, jak i tym odbywającym się w domach, przy okazji różnych świąt i uroczystości, zaś jej dopełnieniem są przedmioty codziennego użytku, archiwalia, malarstwo i grafika.
 / 0 - otwarta (1864, 0.38)
Chrzanów / Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich
wystawa stała - historyczna
Ekspozycja poświęcona związkom Karola Wojtyły/Jana Pawła II z ziemią chrzanowską, autorstwa Henryka Czarnika. Pochodzi z obszernej kolekcji Pana Henryka, podarowanej Muzeum. Wystawa zawiera bogaty zbiór fotografii, wydawnictw, plansz oraz opisów ich dotyczących a także różnorodne pamiątki po Ojcu Świętym, w tym obszerny zbiór medali. Zwiedzając, można się wiele dowiedzieć m.in. na temat Szlaku Miejsc Papieskich na Ziemi Chrzanowskiej.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż