Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... niedziela, 26.06.2022. (0,)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...
Galeria Strome Schody
Wystawa stałaotwarta (2864, 0.68)
sztuka współczesna
Oceny:  / 94
KiepskiBardzo dobry 
Galeria gości wystawy sztuki współczesnej artystów z całej Polski jak i z zagranicy. Od tegoż też roku po dzień dzisiejszy była organizatorem ponad 120 wystaw indywidualnych i zbiorowych /m.in. malarstwa - Władysława Hasiora, Franciszka Maśluszczaka, Kiejstuta Bereźnickiego, Włodzimierza Łajminga, Janusza Akermana, Teresy Miszkin, Hugona Laseckiego, Krzysztofa Grzesiaka i wieku innych; rysunku i grafiki - Guntera Grassa, Tadeusza Kulisiewicza czy też - "Sztuka z Rinteln".
Galeria organizuje również wystawy zbiorowe, "problemowe" przez zaproszenie artystów hasłem wywoławczym /np. "Kantor Kwadrat" - pośięcona Tadeuszowi Kantorowi z udziałem m.in. Erny Rosenstein, E, Geno-Małkowskiego, C. Wodnickiej/. Była i nadal jest organizatorem lub współorganizatorem wystaw międzynarodowych - grafiki /w tym m.in. "Triennale Stu Miast" przygotowanej we współpracy ze Stowarzyszeniem Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie/; malarstwa /nt. "Chwała kobiecie" przygotowanej we współpracy z galeriami niemieckimi i francuskimi/ i wielu, wielu innych.

Prestiż galerii i jej "ważność" podkreśla sam fakt, że leży ona na szlaku turystycznym i przyciąga corocznie nie tylko znakomitych twórców, ale również rzesze zwiedzających, w tym i licznych obcokrajowców.
Fragment ekspozycjiFragment ekspozycji
Organizator: Muzeum w Lęborku
Źródło, więcej informacji: Strona wystawy
 
 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2022  Testa Software - witryna na sprzedaż