Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wirtualne piątek, 18.01.2019. (1,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...
Muzea wirtualne
Internetowe Muzeum Solidarności Drukuj Email
Oceny:  / 2 
» Wirtualne (5781, 2.15)   
Czytaj więcej... Ten adres email do muzeum jest ukrywany , www

W Muzeum zgromadzone zostały pamiątki "Solidarności" z lat 1980 - 1990: znaczki pocztowe, podziemne gazetki, banknoty, plakaty oraz wiele innych ciekawych przedmiotów. Można także zapoznać się z treścią najważniejszych dokumentów "Solidarności". Dla tych, którzy nie są świadomi należy przypomnieć, że eksponaty wystawione w muzeum, do roku 1989 były nielegalne, a za ich posiadanie można było zostać surowo ukaranym. Jednak jeszcze trudniejsze zadanie mieli ludzie zajmujący się drukowaniem albo rozpowszechnianiem podobnych przedmiotów i za to należy Im się ogromny podziw i szacunek. Z ciekawszych eksponatów należy wymienić: Znaczki na ubranie; Legitymacje członkowskie; Brelok z hymnem "Solidarności"; Autografy bohaterów Sierpnia zebrane na zjeździe rocznicowym "Solidarności". Podpisał się m. in. Lech Wałęsa.

Czytaj więcej...
 
Muzeum Historii Kobiet Drukuj Email
Oceny:  / 3 
» Wirtualne (6814, 2.53)   
Czytaj więcej...e-mail, www

Wirtualne Muzeum Historii Kobiet jest projektem Fundacji Feminoteka, w skład którego wchodzi stworzenie internetowego miejsca edukacyjno-historycznego oraz opracowywanie biogramów kobiet w formie wystaw tematycznych. Celem projektu jest zachowanie pamięci o Polkach, które przyczyniły się do rozwoju historii, zarówno powszechnej, jak i lokalnej. Nie ma znaczenia, czym się zajmowały i w której z dziedzin były nowatorkami. Mamy tu więc literatki, działaczki społeczne, polityczki i filantropki. Są też bohaterki życia codziennego, tancerki kabaretowe czy sportsmenki. Wszystkie te kobiety łączą takie cechy charakteru jak niezależność myślenia, odwaga i przełamywanie schematów. Niestety, ich wspólną cechą jest także zapomnienie i nieobecność na kartach historii. Sala zatytułowana „Pokolenia kobiet” to mały projekt historyczno-edukacyjny. Jego bohaterkami sa kobiety, które walczyły o niepodległość, a zarazem o prawa kobiet.

Czytaj więcej...
 
Muzeum IV RP Drukuj Email
Oceny:  / 19 
» Wirtualne (5886, 2.22)   
Czytaj więcej...e-mail, www

Muzeum dotyczy historii IV Rzeczypospolitej, czyli lat 2005-2007 kiedy to do władzy doszło Prawo i Sprawiedliwość, partia braci Kaczyńskich. Muzeum przedstawia założenia IV RP, opisuje zjawiska, nastroje i pojęcia powstałe w tamtym okresie. Okres IV RP nazywany jest Rzeczpospolitą Wolską. W działach: IV RP, Wolska, Historia Wolski, Wytyczne do nauczania historii IV RP, Kondominium rosyjsko-niemieckie, Język urzędowy, Rok 1984, Wolacy, Prawi Wolacy, Odnowiciele, Ludność, Instytut Pamięci Narodowej szczegółowo przedstawione zostały założenia IV RP, jej ustrój oraz język. W Muzeum zebrano mnóstwo terminów i pojęć stworzonych na potrzeby IV RP przez jej twórców - braci Kaczyńskich i posłów Prawa i Sprawiedliwości. W działach: Prawo i Sprawiedliwość, Nasz gabinet, Kodeks prawny, Ojciec Dyrektor, PiSjanizm, Filary demokracji PiSjanistycznej, Sejm, Rada Bezpieczeństwa Narodowego, Rada Gabinetowa, Postulowane zasady orzecznictwa, Tymczasowy Rząd Okupacyjny opisano ustrój i władze IV RP.

Czytaj więcej...
 
Muzeum Reklamy Drukuj Email
Oceny:  / 2 
» Wirtualne (5748, 2.17)   
Czytaj więcej...e-mail, www

W Wyższej Szkole Promocji w Warszawie, jedynej w Polsce uczelni prowadzącej studia w specjalności „reklama”, urodził się pomysł powołania do życia wirtualnego muzeum zajmującego się archiwizacją polskiej twórczości reklamowej. Obrazy, dźwięki i filmy gromadzone na nośnikach elektronicznych będą stanowiły materiał dla osób prowadzących badania naukowe oraz młodych adeptów komunikacji rynkowej. Realizując statutowe cele Muzeum podejmuje działania w zakresie: gromadzenia i przechowywania przekazów o charakterze reklamowym oraz katalogowania i naukowego opracowywania zgromadzonych zbiorów; prowadzenia badań naukowych i prac rozwojowych oraz przystosowywania ich wyników do wdrażania w praktyce, doskonalenia metod prowadzenia badań naukowych i prac rozwojowych, opracowywania analiz i ocen dotyczących stanu i rozwoju reklamy, a także propozycji w zakresie wykorzystywania i upowszechniania osiągnięć polskich twórców reklamowych.

Czytaj więcej...
 
Muzeum Rzeczy Nieistniejących Drukuj Email
Oceny:  / 8 
» Wirtualne (6978, 2.59)   

Muzeum to wyjątkowe - największe w świecie, bez początku i końca, utkane z wyobraźni Czytelników "Przekroju". Nie ma ścian, podłóg, sufitów, strażników, filcowych pantofli (choć dla dzieci to atrakcja większa niż eksponaty). Znajdują się w nim przedmioty, których pozornie w ogóle nie ma. Tylko pozornie. Istnieją bowiem w naszej wyobraźni, tkwią w pamięci, wciąż wzbogacają naszego ducha. I - chociaż niematerialne - były, są i pozostaną dla nas ważne. Dziś nazwalibyśmy je "przedmiotami kultowymi". W nagłych zmianach klimatu tkwi cały urok naszego Muzeum. Muzeum wirtualne nie ma granic, rozciąga się wzdłuż, wszerz, w górę i w głąb, a także w czasie. To specjalne miejsce dla wirtualnych fundatorów - tu zostaną przyjęte wszystkie eksponaty. Sąsiadują tu ze sobą rzeczy najprzedziwniejsze - tak jak sąsiadują one w naszej pamięci, tworząc zdumiewająco twórcze mieszanki.

Czytaj więcej...
 
««  start « poprzednia 1   2   następna  »   koniec »»

Pozycje: 1 - 5 z 7
 
 
English Bulgarian Croatian Czech Danish Dutch Finnish French German Greek Italian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Spanish Swedish Catalan Latvian Lithuanian Serbian Slovak Slovenian Ukrainian Albanian Estonian Galician Hungarian Turkish
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2019  Testa Software - witryna na sprzedaż