Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... wtorek, 10.09.2024. (1,1)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 10 z 745
    np. wrocław archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 1 - zakończona (1583, 0.4)
Zielona Góra / Muzeum Ziemi Lubuskiej
wystawa czasowa - współczesna sztuka polska na przełomie 1963-1981
Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza na wystawę pt. Kolekcja ZŁOTEGO GRONA 19631981 ze zbiorów Muzeum Ziemi Lubuskiej. Ekspozycja przygotowana została z okazji jubileuszu 50-rocznicy pierwszej edycji Wystaw i Sympozjów Złotego Grona (19631981) i 30-rocznicy śmierci Mariana Szpakowskiego (19261983) inicjatora i wieloletniego organizatora tej imprezy.
 / 1 - zakończona (2815, 0.7)
Wrocław / Muzeum Narodowe we Wrocławiu
wystawa czasowa -
Zbroje, miecze, muszkiety lontowe oraz przedmioty używane przez samurajów w życiu codziennym i przy specjalnych okazjach (futerał do przechowywania cennego miecza, pudełka na lekarstwa inro, kasetka na przybory do ceremonii herbacianej) można będzie podziwiać na tej wystawie. Dawne uzbrojenie japońskie to, po przedmiotach zdobionych laką, drugi co do wielkości zbiór w japońskiej kolekcji wrocławskiego muzeum. Obejmuje około 120 obiektów, z których większość powstała w okresach Edo (16001867).
 / 0 - odbył się (1783, 0.44)
Zielona Góra / Muzeum Ziemi Lubuskiej
wernisaż wystawy - malarstwo, wystawa czasowa
Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza w piątek, 6 września o godz. 17.00 na pierwszy po wakacjach wernisaż. Bohaterami tego wieczoru będą Stanisław Mazuś i ...jego malarstwo.
 / 0 - zakończona (2925, 0.72)
Kraków / Muzeum Narodowe w Krakowie
wystawa czasowa -
Roberto Matta (19112002), surrealista, wybitny przedstawiciel awangardy XX wieku, urodzony cztery lata przed Tadeuszem Kantorem (19151990), wywarł znaczny wpływ na wczesną twórczość tego artysty. Kameralna prezentacja na antresoli Galerii Sztuki Polskiej XX wieku w MNK prac malarskich i rysunkowych Kantora stanowi próbę pokazania tych inspiracji. Burzliwe i różnorodne twórcze życie obu artystów wypełniały liczne poszukiwania i eksperymenty w dziedzinie sztuk pięknych.
 / 0 - otwarta (2350, 0.58)
Gdańsk / Muzeum Narodowe w Gdańsku
wystawa stała -
W zachodnim skrzydle pierwszego piętra Muzeum Narodowego w Gdańsku, w bezpośrednim sąsiedztwie Galerii Malarstwa Gdańskiego prezentowane są zabytki, które dają odpowiedzi na te pytania. W dwóch przestrzeniach wystawienniczych wyeksponowano meble o cechach stylowych baroku z 2. połowy XVII i początku XVIII wieku oraz meble rokokowe, powstałe w 2. połowie XVIII stulecia. Prócz nich można także podziwiać starannie dobrane pod względem stylu i czasu powstania obiekty ze zbiorów rzeźby, malarstwa...
 / 5 - otwarta (2990, 0.71)
Bochnia / Kopalnia Soli w Bochni
wystawa stała -
Niezwykła podróż w czasie rozpoczyna się w Bochni, położonej zaledwie 40 km na wschód od Krakowa. Znajdziemy tam najstarszą polską kopalnię soli, która po blisko ośmiu wiekach eksploatacji zachwyca niepowtarzalnymi wyrobiskami, kaplicami, wykutymi w solnych skałach oraz oryginalnymi rzeźbami solnymi. Dziś zwiedzanie bocheńskiej kopalni nabrało zupełnie innego wymiaru  solne podziemia, wzbogacone o niespotykaną na skalę światową Podziemną Ekspozycję Multimedialną.
 / 0 - zakończona (3559, 0.84)
Kraków / Muzeum Stanisława Wyspiańskiego w Kamienicy Szołayskich
wystawa czasowa - sztuka, malarstwo
W odnowionych wnętrzach Kamienicy Szołayskich oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, otwarto wystawę Zawsze Młoda! Polska sztuka około 1900, prezentującą 300 dzieł sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku. Trwająca rok wystawa jest okazją do obcowania z pracami najwybitniejszych twórców epoki: Olgi Boznańskiej, Juliana Fałata, Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera, Leon Wyczółkowskiego i Stanisława Wyspiańskiego.
 / 0 - otwarta (1932, 0.45)
Zabrze / Muzeum Górnictwa Węglowego
wystawa stała - etnografia, technnika
Zwiedzający wystawę zetknie się z różnymi aspektami górniczej obrzędowości: mundurami i insygniami, orkiestrą górniczą. Nie mogło tu zabraknąć nawiązań do rozpowszechnionego wśród pobożnych górników śląskich kultu św. Barbary - górniczej patronki. Górnicy narażeni w swojej pracy na niebezpieczeństwo nagłej śmierci zbierali się w kopalnianych cechowniach przed wizerunkiem swojej patronki, aby modlić się o szczęśliwy powrót z szychty.
 / 1 - zakończona (2421, 0.56)
Kielce / Muzeum Narodowe w Kielcach
wystawa czasowa -
Człowiek zmaga się od wieków z odpowiedzią na pytanie, czym jest czas. Równolegle z tym, z pewną nadzieją, że to przybliży go do rozwiązania owej kwestii, próbuje rozwiązać problem jak go mierzyć. Obserwuje zjawiska zachodzące w otaczającym świecie, zagląda w niebo, bada cykliczność zmian. Jednak to wszystko tylko w pewnym stopniu zbliża nas do tajemnicy czasu. Może więc pomocne przy tych rozważaniach będą prezentowane, cenne i interesujące, urządzenia astronomiczne, zegary kalendarze, alegorie.
 / 4 - zakończona (3770, 0.87)
Warszawa / Muzeum Ziemi PAN
wystawa czasowa - sztuka
Pierwsza wystawa, która kreśli obraz rozwoju obróbki bursztynu w Polsce południowej i środkowej od czasów przedhistorycznych do dzisiejszych. Bursztyn kojarzy się z Bałtykiem, bo właśnie wokół niego występują najbogatsze złoża i tam skoncentrowany jest jubilerski przemysł bursztynowy. Dopiero jednak poprzez pokazanie, że również w innych regionach kraju wiele się w tej dziedzinie robiło i robi, mamy pełen obraz dokonań w tej dziedzinie.

««  start « poprzednia 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   następna  »   koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż