Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... środa, 21.02.2024. (3,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 101 - 110 z 745
    np. wrocław archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 2 - otwarta (2630, 0.55)
Poznań / Muzeum - Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera
wystawa stała - technika
Piramida jest efektem podróży Fiedlerów w głąb czasu, do starożytnego Egiptu i jego piramid. Najsłynniejsza z nich, piramida Cheopsa, zwana też Wielką Piramidą, jedyny z siedmiu cudów świata antycznego zachowany do dziś, posłużyła za wzór do budowy Piramidy, która od piramidy Cheopsa jest dokładnie 23 razy mniejsza. Z Cheopsa zaczerpnięte zostały złote proporcje, te same kąty nachylenia ścian, ten sam wymóg ustawienia ich zgodnie z kierunkami świata.
 / 2 - otwarta (2894, 0.61)
Poznań / Muzeum - Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera
wystawa stała - sztuka ludowa, rzemiosło, rzeźba
W parku muzealnym znajdują się wierne kopie w skali 1:1 pomników dawnych kultur: 6,5-metrowej wysokości posąg z Wyspy Wielkanocnej; legendarna Brama Słońca z okolic Jeziora Titicaca w Boliwii, reprezentująca prastarą, indiańsko-andyjską kulturę Tiahuanaco; Kalendarz Azteków w kształcie wielkiego dysku; "ogromna głowa olmecka z Meksyku; indiański słup totemiczny z Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie; gigantyczny posąg wojownika tolteckiego;
 / 2 - otwarta (2252, 0.47)
Poznań / Muzeum - Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera
wystawa stała - etnograficzna
Ekspozycja wewnętrzna znajduje się w starym domu rodzinnym Fiedlerów. Są tu oryginalne eksponaty z Ameryki Północnej i Południowej, Afryki i Azji - przywiezione z licznych podróży przez Arkadego Fiedlera oraz jego synów Marka i Arkadego Radosława. Uwagę przyciągają cuda rękodzieła różnych ludów: rzeźby i maski obrzędowe; tam-tamy i inne instrumenty muzyczne; arsenał łuków, włóczni i myśliwskich dmuchawek; "trofea ludzkich głów preparowanych przez Indian Hibarów oraz mnóstwo innych osobliwości.
 / 3 - otwarta (2603, 0.55)
Zduńska Wola / Muzeum - Dom Urodzenia Św. Maksymiliana Kolbe
wystawa stała - biograficzna, sakralna
Na parterze urządzone są cztery izby przecięte obszerną sienią, z której do najważniejszego pokoju na poddaszu prowadzą drewniane schody. Każda z izb ukazuje św. Maksymiliana w inny sposób. Jest tutaj pokój życia, pokój duchowości, kuchnia, pokój tradycji miasta oraz pokój narodzin. Pokój życia przedstawia całe życie i działalność świętego poprzez eksponaty związane z okresem dzieciństwa i młodości, z największym dziełem jego życia jakim był Niepokalanów, z misją w Japonii i męczeńską śmiercią.
 / 1 - otwarta (4752, 1)
Zakopane / Galeria Władysława Hasiora
wystawa stała - sztuka, instalacje
Zgromadzone tu prace to kompozycje przestrzenne, rzeźby, sztandary, "przedmioty życia", "pejzaże eschatologiczne" i "popiersia portrety imaginacyjne". W wielopoziomowym, sosnowym wnętrzu można odkryć artystyczny, niepowtarzalny i bardzo specyficzny świat Hasiora. Emitowana z głośników muzyka chóralna, niekiedy podobna do śpiewu syren, wzmocni doznania, a zwisające z sufitu sztandary, z których tworzenia słynął artysta, nie pozwolą pozostać obojętnymi wobec wobec tego miejsca i sztuki.
 / 0 - otwarta (2283, 0.48)
Częstochowa / Dom Poezji - Muzeum Haliny Poświatowskiej
wystawa stała - biograficzna
Twórcy ekspozycji pozwolili, by przemówiła sama poetka. Jest tu wszechobecna - w wierszach, które towarzyszą zwiedzającym niemalże od progu, na fotografiach w dużym powiększeniu, które ukazują jej postać i twarz. W gablotach znajdują się fragmenty listów poetki oraz autobiograficznej książki Opowieść dla przyjaciela, które stanowią komentarz do kolejnych etapów życia. A przede wszystkim - prezentowany jest tu świat poetycki Haliny Poświatowskiej.
 / 3 - otwarta (2709, 0.57)
Warszawa / Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie
wystawa stała - historyczna, technika, rzemiosło
Wystawa edukacyjna adresowana jest głównie do uczniów szkół ponadpodstawowych. Prezentowane budowle sakralne i obiekty świeckie są starannie dobranymi przykładami służącymi do przedstawienia ogólnych zasad architektury gotyckiej w Polsce. Wyjaśnia również podstawowe pojęcia architektoniczne, takie jak: wimperga, przypora, blenda, maswerk.
 / 2 - otwarta (3310, 0.69)
Warszawa / Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie
wystawa stała - archeologiczna
Ekspozycja w przystępny sposób przedstawia kulturę i życie codzienne ludzi mieszkających na terenie osiedla obronnego, zbudowanego na wyspie Jeziora Biskupińskiego we wczesnej epoce żelaza (ok. 2700 lat temu). Na wystawie prezentowane są fotografie z badań prowadzonych przed II wojną światową, wśród których wyróżnia się zdjęcie osiedla wykonane z balonu.
 / 2 - otwarta (3216, 0.67)
Warszawa / Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie
wystawa stała - archeologiczna
Wystawa w przystępny sposób wyjaśnia najważniejsze pojęcia i terminy architektoniczne związane z wczesnośredniowiecznym budownictwem kamiennym. Bazuje na przykładach budowli kamiennych z terenów ziem Polski datowanych od X wieku do poł. XIII wieku. Jednym z najbardziej interesujących obiektów jest kopia Drzwi Gnieźnieńskich z przedstawieniami życia i męczeńskiej śmierci świętego Wojciecha oraz kopia Drzwi Płockich z XII w. (dziś w soborze św. Zofii w Nowogrodzie Wielkim).
 / 5 - otwarta (4038, 0.84)
Warszawa / Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie
wystawa stała - archeologiczna
Wystawa przedstawia pradzieje mieszkańców ziem polskich od starszej epoki kamienia - paleolitu do początków panowania Bolesława Krzywoustego. Liczne zabytki, rekonstrukcje, makiety i ilustracje bardzo czytelnie ukazują proces zmian jaki zachodził w wielu dziedzinach życia człowieka w kolejnych epokach. Dzięki temu wystawa jest przeznaczona zarówno dla małych dzieci, które po raz pierwszy przekraczają próg muzeum, uczniów szkół podstawowych i średnich, jak i osób dorosłych.

««  start   « poprzednia    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   następna  »   koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż