Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... środa, 21.02.2024. (3,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 21 - 30 z 745
    np. wrocław archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 4 - otwarta (2638, 0.6)
Szczecin / Galeria Sztuki Dawnej
wystawa stała - sztuka, malarstwo
Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprasza do obejrzenia nowej stałej wystawy poświęconej sztuce na dworze książąt pomorskich w okresie jej największego rozkwitu w XVI i początkach XVII wieku. Wprawdzie po wygaśnięciu dynastii w 1637 roku spuścizna po książętach została podzielona między ich spadkobierców i w dużej mierze rozproszona, jednak dzieła sztuki, które zachowały się do dzisiaj i są prezentowane na wystawie, dają świadectwo niezwykłego znaczenia pomorskiego dworu książęcego.
 / 0 - zakończona (1696, 0.38)
Zielona Góra / Muzeum Ziemi Lubuskiej
wystawa czasowa -
Muzeum zaprasza na wystawę, która jest owocem kilkuletniego pobytu i fascynacji Anny Edyty Przybysz pustynnym krajobrazem Sahary, składa się seria fotografii, które powstały w latach 2004 - 2007 na terenie Algierii. Zdjęcia nie były do tej pory wystawiane, więc zielonogórska prezentacja jest premierowa. Fotografie dokumentują ulotne cechy pustynnego krajobrazu, malują niuanse pastelowych barw lokalnych.
 / 2 - otwarta (2759, 0.62)
Pszczyna / Muzeum Zamkowe w Pszczynie
wystawa stała - biograficzna, historyczna
Celem wystawy jest przybliżenie sylwetki pszczyńskiej księżnej Daisy Hochberg von Pless de domo Marii Teresy Oliwii Cornwallis-West (1873-1943), znanej dotychczas przede wszystkim z nieprzeciętnej urody, a zasługującej na uwagę z co najmniej kilku jeszcze względów. Zgromadzone na wystawie eksponaty, w tym fotografie europejskiej arystokracji i polityków z przełomu wieków XIX i XX, portrety księżnej i jej śląskiej rodziny oraz pamiątki, którym towarzyszy obszerny komentarz.
 / 3 - otwarta (2051, 0.46)
Pszczyna / Muzeum Zamkowe w Pszczynie
wystawa stała - sztuka, malarstwo, wnętrza
Założeniem nowej wystawy pt. Znane i nieznane jest przypomnienie zwiedzającym najcenniejszych zabytków, które w przeszłości były eksponowane oraz zaprezentowanie obiektów pozyskanych przez muzeum w ostatnich latach, a także znajdujących się dotąd w zasobach magazynowych, jeszcze nie wystawianych. Wystawę cechuje różnorodność zgromadzonych na niej dzieł sztuki, a także zabytków przyrody i techniki.
 / 2 - otwarta (2610, 0.58)
Pszczyna / Muzeum Zamkowe w Pszczynie
wystawa stała - militaria, broń, uzbrojenie
Usytuowana jest w gotyckich piwnicach zamku. W sześciu kolejnych, sklepionych pomieszczeniach oraz przylegającym do nich korytarzu eksponowane jest europejskie i orientalne uzbrojenie z okresu od XVI po początek XX wieku. W zbrojowni prezentowana jest broń zaczepna i ochronna, przeznaczona do prowadzenia walki oraz broń myśliwska, sportowa i pojedynkowa. Najliczniej reprezentowana broń palna ręczna obejmuje karabiny, strzelby i pistolety z zamkami lontowymi, kołowymi, skałkowymi, kapiszonowymi.
 / 2 - otwarta (2330, 0.52)
Pszczyna / Muzeum Zamkowe w Pszczynie
wystawa stała - sztuka, malarstwo, wnętrza
Muzeum Zamkowe w Pszczynie udostępnia zwiedzającym wystawę stałą o charakterze specjalistycznym, zasadniczo różniącą się od wiodącej ekspozycji historycznych wnętrz, bowiem prezentującą godną uwagi i jedną z nielicznych w kraju kolekcji miniatur. W "Gabinecie miniatur", którego nazwa nawiązuje do dawnych pomieszczeń kolekcjonerskich, zgromadzono prawie dwieście miniatur, sylwetek i płaskorzeźb. Wystawa stała się też pretekstem do pokazania grupy małych portretów o różnej proweniencji.
 / 3 - zakończona (1894, 0.42)
Zielona Góra / Muzeum Ziemi Lubuskiej
wystawa czasowa -
Muzeum Ziemi Lubuskiej serdecznie zaprasza na wernisaż grafiki warsztatowej Christiana Mischke, który odbędzie się w piątek, 18 listopada o godz. 17.00. Wystawa "Igłą i kwasem - ryciny Christiana Mischke" prezentuje ponad 130 prac niemieckiego grafika z lat 1971-2008. Christian Mischke uprawia grafikę warsztatową, głównie techniki druku wklęsłego (m.in. akwatintę, akwafortę, suchą igłę, mezzotintę).
 / 1 - otwarta (3207, 0.71)
Zielona Góra / Muzeum Ziemi Lubuskiej
wystawa czasowa -
Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza na otwarcie wystawy Śląskie malarstwo pejzażowe II poł. XIX i I poł. XX w. w dniu 9 listopada o godz. 17.00.
 / 4 - otwarta (3246, 0.72)
Gdańsk / Faktoria Handlowa
wystawa stała - archeologiczna
Chata Kowala to wierna rekonstrukcja domostwa z epoki wpływów rzymskich. W Faktorii Handlowej można poznać tę postać oglądając rekonstrukcję jego domostwa wraz z kuźnią, w której znajdują się narzędzia do obróbki żelaza. Wszystkie przedmioty z materiału, drewna i wikliny wykonane zostały w technikach tradycyjnych. Przed wejściem do chaty znajduje się warsztat pracy kowala: palenisko z miechem oraz drewniane beczki z wodą, służące do hartowania wytwarzanych przedmiotów.
 / 4 - otwarta (2784, 0.62)
Gdańsk / Faktoria Handlowa
wystawa stała - archeologiczna
Chata Bursztyniarza stanowi rekonstrukcję miejsca pracy tego rzemieślnika. Zaprezentowane zostały w niej przedmioty, których używał i wyroby, jakie wychodziły spod jego rąk. Podczas wykopalisk archeologicznych prowadzonych na terenie Pruszcza Gdańskiego, odnaleziono wiele pięknej bursztynowej biżuterii, świadczącej o niezwykłych zdolnościach lokalnych bursztyniarzy. Wewnątrz budynek podzielony jest na dwie izby, za pomocą ścianki wykonanej z plecionki.

««  start   « poprzednia    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   następna  »   koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż