Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... wtorek, 14.01.2025. (2,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 51 - 60 z 745
    np. wrocław archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 7 - otwarta (3769, 0.75)
Rzeszów / Muzeum - Zamek w Łańcucie
wystawa stała - wnętrza, sztuka, malarstwo
Zamkowe wnętrza zaliczane są do najpiękniejszych w Polsce. Do najstarszych szczęśliwie zachowanych należy: Wielka Sień, Sala pod Stropem oraz Sala pod Zodiakiem. Pochodzą one z lat 40-tych XVII w. ale niestety żadne nie przetrwało do naszych czasów w niezmienionej formie. Liczną grupę stanowią wnętrza, które powstały w XVIII w. Chronologicznie najstarsze ozdobione zostały na pocz. lat 80 przez włoskiego malarza Vincenzo Brennę.
 / 3 - otwarta (2230, 0.45)
Białystok / Muzeum Podlaskie w Białymstoku
wystawa stała - wnętrza, sztuka, malarstwo
Stała ekspozycja liczy ponad 120 dzieł najwybitniejszych polskich i obcych malarzy, działających w ciągu ostatnich 250 lat. To także reprezentacyjny przegląd dziejów malarstwa, ilustrowany pracami takich twórców jak Marcello Bacciarelli, Jan Chrzciciel Lampi, Józef Grassi, Michał Bogoria Skotnicki, Piotr Michałowski. Ważną grupę tworzy zespół obrazów, będących dziełami artystów związanych z dworem Jana Klemensa Branickiego.
 / 1 - zakończona (2991, 0.6)
Warszawa / Muzeum Narodowe w Warszawie
wystawa czasowa - sztuka, malarstwo
Wystawa została przygotowana przez Estońskie Muzeum Sztuki KUMU w Tallinie. Prezentowane na niej dzieła pochodzą z kolekcji tallińskiej oraz z Muzeum Sztuki w Tartu. To ponad 120 dzieł najznakomitszych klasyków sztuki estońskiej reprezentujących najważniejsze osobowości i nurty artystyczne od początku XX wieku po lata 40. Przegląd różnych obliczy sztuki estońskiej - symbolizmu i ilustracji narodowych sag, impresjonistycznych i postimpresjonistycznych pejzaży, dzieł awangardy lat 20.
 / 6 - otwarta (2551, 0.51)
Kraków / Muzeum Paleobotaniczne PAN w Krakowie
wystawa stała - przyrodnicza, paleontologiczna
Ekspozycja ma charakter stały i prezentuje część zbiorów Muzeum Paleobotanicznego IB PAN. Ma ona przede wszystkim cel edukacyjny. Całe wnętrze sali muzealnej zostało zaaranżowane aby zaprezentować ważniejsze etapy rozwoju roślinności na obszarze Polski na przestrzeni ok. 200 milionów lat, poczynając od ery mezozoicznej (jura), na współczesności kończąc. Poza salą wystawową eksponowane są górnokarbońskie skamieniałe pnie drzew sprzed ok. 295 mln lat (tzw. arkoza kwaczalska).
 / 1 - zakończona (2428, 0.48)
Kraków / Muzeum Narodowe w Krakowie
wystawa czasowa - wideoart, rzeźba, fotografia
Światowa premiera filmu Młyn i Krzyż Lecha Majewskiego odbyła się w paryskim Luwrze lecz to polskiej towarzyszy jedyna w kraju wystawa retrospektywna prac artysty. Tylko w Muzeum Narodowym w Krakowie można OGLĄDAĆ tak sławne cykle, jak: DiVinities, KrewPoety czy Ćwiczenia z Bruegla, a nawet dzieło Bruegla! Wystawie Majewskiego towarzyszy bowiem pokaz właśnie zakonserwowanego obrazu Pietera Brueghla Młodszego Kazanie św. Jana Chrzciciela.
 / 0 - otwarta (2950, 0.59)
Olsztyn / Muzeum im. Johanna Gottfrieda Herdera w Morągu
wystawa stała - wnętrza, sztuka, malarstwo
W czterech niewielkich pomieszczeniach barokowego pałacu w Morągu urządzono ekspozycje o charakterze wnętrz mieszkalnych: komnatę barokową z przełomu XVII i XVIII wieku, salonik biedermeierowski z lat 1815 -1850, gabinet w typie II empire z lat 1852-l870, salonik secesyjny z przełomu XIX i XX wieku. W każdej epoce istniała korelacja między wyposażeniem wnętrza a architekturą i detalami architektonicznymi.
 / 2 - otwarta (2625, 0.52)
Olsztyn / Muzeum im. Johanna Gottfrieda Herdera w Morągu
wystawa stała - sztuka, malarstwo, wnętrza
Wystawa prezentuje najcenniejsze kolekcje w zbiorach Muzeum Warmii i Mazur. Zgromadzone na niej dzieła - przede wszystkim malarstwo epitafijne i portretowe - ilustrują główne zagadnienia stylowe i treściowe kultury artystycznej w Prusach Książęcych, jej specyfikę i zróżnicowanie. Z bogatego liczebnie i niezwykle wartościowego zespołu dzieł sztuki luterańskiej, którego szczególną zaletą jest pochodzenie bez wyjątku z terenu dawnych Prus Książęcych, wybrano przykłady kilku nurtów stylowych.
 / 2 - otwarta (3129, 0.62)
Olsztyn / Muzeum im. Johanna Gottfrieda Herdera w Morągu
wystawa stała - malarstwo, sztuka, wnętrza
Wystawa dworskiego portretu reprezentacyjnego, tworzonego do rodowych galerii. Podobizny członków pruskiej arystokracji z rodzin: Dohnów - panów na Gładyszach i Markowie, Denhoff'ów z Drogosz, Lehndorf'ów ze Sztynortu, Groeben'ów z Ponar, Kunheim'ów z Judyt, Tettau'ów w Inflantach, także Schwerin'ów, Podewils'ów i Auerswald'ów.
 / 2 - otwarta (2425, 0.48)
Olsztyn / Muzeum im. Johanna Gottfrieda Herdera w Morągu
wystawa stała - malarstwo, sztuka
Wystawa prezentuje jedną z najcenniejszych kolekcji Muzeum Warmii i Mazur. Autorami obrazów są czołowi portreciści niderlandzcy, związani z haskim dworem rodu van Oranje-Nassau: bracia Gerrit i Willem Honthorstowie, Pieter Nason, Jan Mytens, Caspar Netscher i mniej znany Lucas van Kaey. Oprócz sygnowanych portretów kolekcja zawiera też znakomite dzieła przypisywane innym portrecistom niderlandzkim, działającym w kręgu mecenatu Orańskich i tamtejszej arystokracji.
 / 1 - otwarta (2264, 0.45)
Olsztyn / Muzeum im. Johanna Gottfrieda Herdera w Morągu
wystawa stała - biograficzna
Wystawę przygotowały Nationale Forschungs- und Gedenkstätten der Klassischen Deutschen Literatur w Weimarze, obecnie Stiftung Weimar Klassik. Zasadniczą jej osnowę stanowią główne etapy i miejsca dłuższego pobytu humanisty. Etapy rozwoju myśli Herdera ilustrowane są eksponatami przedstawiającym cały dorobek pisarski, uzupełnione obiektami artystycznymi. Przedstawiono kilka portretów Herdera, wize­runki małżonki, ważniejszych osób, mających osobisty bądź duchowy związek z filozofem.

««  start   « poprzednia    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   następna  »   koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2025  Testa Software - witryna na sprzedaż