Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... czwartek, 18.04.2024. (0,)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 4 z 4
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 0 - otwarta (1986, 0.41)
Krosno / Muzeum Podkarpackie w Krośnie
wystawa stała - sztuka, malarstwo
Wystawa prezentuje malarstwo i rzeźbę artystów związanych z Krosnem i jego okolicami. Ekspozycja podzielona została na dwie części. Pierwsza z nich przedstawia zabytki sztuki z przełomu XIX i XX w. Są to w większości dzieła największych miejscowych malarzy: Stanisława Bergmana, Seweryna Bieszczada i Franciszka Daniszewskiego. Osobliwym eksponatem na wystawie jest fortepian paryskiej firmy "Pleyel & ie", ulubionej marki Fryderyka Chopina.
 / 0 - otwarta (1802, 0.37)
Krosno / Muzeum Podkarpackie w Krośnie
wystawa stała - sztuka, szkło
Wystawa ta prezentuje wyroby kilkunastu podkarpackich hut szkła, w tym największych w Europie Krośnieńskich Hut Szkła. Na ekspozycji obejrzeć można wzornictwo m.in. nawiązujące do Art Deco i secesji, a także najnowsze trendy zdobnicze. Wyroby tu zgromadzone są przykładem różnorodnych technik produkcji szkła i jego zdobnictwa: są to przedmioty ze szkła bezbarwnego, mąconego, marmurkowego, a także płaskiego produkowanego ręcznie w hutach szkła w Jaśle.
 / 0 - otwarta (2004, 0.41)
Krosno / Muzeum Podkarpackie w Krośnie
wystawa stała - historyczna, archeologiczna
Wystawa prezentuje w szerokim zakresie tematykę regionalną i składa się z dwóch części. Pierwsza przedstawia dzieje miasta Krosna, jego początki oraz prężny rozwój w wiekach średnich i w czasach renesansu, kiedy nazywane było parva Cracovia (mały Kraków). Zgromadzono na niej ponad 350 eksponatów pochodzących z badań archeologicznych prowadzonych na terenie miasta, a głównie na krośnieńskim Rynku. Jest wśród nich wiele bezcennych, często unikatowych zabytków, wytworów lokalnego rzemiosła.
 / 3 - otwarta (3278, 0.67)
Krosno / Muzeum Podkarpackie w Krośnie
wystawa stała - rzemiosło artystyczne, lampy naftowe
W Muzeum znajduje się jedna z najliczniejszych i najefektowniejszych kolekcji lamp naftowych w Europie. Dotychczas zgromadzono około 900 eksponatów z zakresu oświetlenia naftowego, z czego większość stanowią kompletne lampy i latarnie naftowe (625 szt.). W zbiorach najpopularniejsze są lampy zwane stołowymi lub przenośnymi (425 szt.). Zabytki te tworzą bogactwo form artystycznych, odzwierciedlających style panujące w sztuce w okresie ich największej popularności, 1860-1920.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż