Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... czwartek, 18.04.2024. (0,)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 5 z 5
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 2 - otwarta (2189, 0.44)
Poznań / Muzeum Archeologiczne w Poznaniu
wystawa stała - archeologiczna, Sudan
Pierwsze zabytki archeologiczne z Sudanu pojawiły się w Muzeum w latach 70-tych XX wieku. Były one owocem polskich badań archeologicznych w Starej Dongoli i Kadero. Prace - zapoczątkowane przez prof. Lecha Krzyżaniaka przyczyniły się do powstania w Poznaniu jednej z największych kolekcji zabytków sudańskich poza Sudanem. Kolejno zbiory wzbogacały się dzięki udziałowi poznańskich archeologów w badaniach Royal Ontario Museum w Toronto oraz Polskiej Połączonej Ekspedycji do Doliny Nilu Środkowego
 / 3 - otwarta (2990, 0.61)
Poznań / Muzeum Archeologiczne w Poznaniu
wystawa stała - archeologiczna, Egipt
Obelisk znalazł się w Muzeum jako wieloletni depozyt dzięki osobistej inicjatywie profesora Dietricha Wildunga, dyrektora berlińskiego Muzeum Egipskiego i Zbiorów Papirusów. Trzymetrowej wysokości granitowy monolit, noszący inskrypcje trzech władców XIX dynastii, jest obiektem wyjątkowym. Jest to jedyny faraoński obelisk w Polsce i jeden z niewielu w Europie. Poznań dołączył w ten sposób do Londynu, Paryża, Rzymu, Florencji, Istambułu i Monachium, miast posiadających egipskie obeliski.
 / 4 - otwarta (2588, 0.52)
Poznań / Muzeum Archeologiczne w Poznaniu
wystawa stała - archeologiczna, Egipt
Wystawa ze zbiorów Muzeum Egipskiego i Zbiorów Papirusów w Berlinie oraz Państwowego Muzeum Sztuki Egipskiej w Monachium. Składa się na nią ponad sto zabytków ze wszystkich epok staroegipskiej historii, ukazujących różne aspekty tej niezwykłej kultury. W 2000 r. wystawa została uzupełniona o dwie głowy królewskich posągów z Monachium, zaś w 2002 r. w muzeum pojawił się berliński obelisk z Athribis, ustawiony na dziedzińcu Pałacu Górków.
 / 2 - otwarta (2317, 0.47)
Poznań / Muzeum Archeologiczne w Poznaniu
wystawa stała - archeologiczna, historyczna
Archeologiczna podróż do średniowiecza, na spotkanie z ludźmi i wydarzeniami tamtych czasów. Przewodnikami tej niecodziennej wycieczki będą naoczni świadkowie - dawni kronikarze i podróżnicy, których relacje ilustrują przedstawianą problematykę na planszach umieszczonych bezpośrednio na ścianach ekspozycji. Rozbudowane informacje, znajdują się na wysuwanych tablicach. W skrzyneczkach umieszczonych przy gablotach znajdują się informacje dodatkowe oraz zbiory tekstów źródłowych.
 / 2 - otwarta (2801, 0.57)
Poznań / Muzeum Archeologiczne w Poznaniu
wystawa stała - archeologiczna, wielkopolska
Wystawa jest kolejną stałą ekspozycją, ukazującą pradzieje Wielkopolski od początków osadnictwa ludzkiego aż po kres starożytności. Wiemy dzisiaj, że archeologia, badając pradzieje ludzkości, opiera się głównie na pozostałościach kultury materialnej i nie jest w stanie w pełni zrekonstruować życia dawnych społeczeństw we wszystkich jego przejawach. Tym niemniej, szczególne bogactwo zabytków archeologicznych w Wielkopolsce pozwala na stosunkowo dobre poznanie najdawniejszej przeszłości regionu.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż