Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... czwartek, 13.06.2024. (3,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 11 - 17 z 17
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 0 - otwarta (1745, 0.35)
Poznań / Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szr...
wystawa stała - przyrodnicza, geologiczna
Wystawa obejmuje zakres czasowy od początków ogrodnictwa w Polsce do połowy XX wieku. Pokazuje różne typy ogrodów, począwszy od prostego użytkowego ogrodu włościańskiego poprzez wirydarzowy zielnik, aż do ozdobnego pańskiego dziardynu. Prezentowany jest także postęp techniczny w zakresie używanych narzędzi ogrodniczych. Na uwagę zasługuje makieta pierwszego ogrodu hodowlanego założonego przez Jana Ulricha w Warszawie w 1805 roku. Wystawa prezentuje także modele szklarni i inspektów.
 / 1 - otwarta (2293, 0.46)
Poznań / Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szr...
wystawa stała - historyczna, technika
Wystawa prezentuje zagadnienia występujące w rolnictwie na ziemiach polskich w drugiej połowie XIX i początkach XX wieku. Był to okres określany mianem postępu. Wystawę otwiera prezentacja postępu technicznego w gospodarstwie folwarcznym. Ilustruje ją makieta przykładowego folwarku z typową zabudową i wyposażeniem technicznym w zakresie komunikacji wewnętrznej oraz energii elektrycznej. Rozwój ewolucyjny pługów oraz postęp techniczny w zakresie siewu, sadzenia, pielęgnacji i popłużnej uprawy.
 / 1 - otwarta (1350, 0.27)
Poznań / Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szr...
wystawa stała - przyrodnicza
Wystawa ukazuje w ujęciu historycznym szereg metod stosowanych w dziedzinie ochrony roślin. Przedstawiona została metoda chemiczna i biologiczna walki z chorobami i szkodnikami roślin uprawnych. Zagadnienia ilustruje między innymi sprzęt stosowany do zabiegów chemicznych przy roślinach i zaprawiania nasion oraz preparaty ptaków drapieżnych i owadożernych zwalczających gryzonie i insekty.
 / 1 - otwarta (2664, 0.54)
Poznań / Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szr...
wystawa stała - rzemiosło, skansen
Wystawa obejmuje zakres czasowy od średniowiecza do drugiej połowy XX wieku z podziałem na trzy następujące po sobie okresy : bartnictwo, pasiecznictwo i pszczelarstwo. Każdy z okresów prezentuje najbardziej charakterystyczne dla niego elementy. Szczególnie interesująca jest prezentacja pracy bartnika posługującego się narzędziami do obróbki barci, podbierania, wytapiania i przetwarzania miodu oraz wosku pszczelego.
 / 0 - otwarta (1385, 0.28)
Poznań / Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szr...
wystawa stała - rzemiosło, technika
Wystawa prezentuje tematykę z zakresu historii: cukrownictwa, piekarnictwa, przetwórstwa owocowo-warzywnego, winiarstwa, gorzelnictwa, olejarstwa, mleczarstwa i rzeźnictwa. Elementem łączącym przedstawione dziedziny przetwórstwa jest zaaranżowane laboratorium, w którym prezentowany jest sprzęt i urządzenia laboratoryjne pochodzące sprzed kilkudziesięciu lat. Wystawę uzupełnia ekspozycja plenerowa poświęcona dziejom techniki cukrownictwa.
 / 0 - otwarta (1359, 0.27)
Poznań / Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szr...
wystawa stała - rzemiosło
Wystawa prezentuje tradycyjne dziedziny rzemiosła wiejskiego ukazując rozwój techniki i różnorodność prostych narzędzi stosowanych przy produkcji szerokiego asortymentu wyrobów. Odtworzone fragmenty warsztatów rzemieślniczych prezentują takie tradycyjne rzemiosła wiejskie jak: ciesielstwo, bednarstwo, kołodziejstwo, stolarstwo, garbarstwo i rymarstwo, tkactwo i kowalstwo i garncarstwo.
 / 0 - otwarta (1273, 0.26)
Poznań / Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szr...
wystawa stała - historyczna, rolinictwo
Wystawa prezentuje dzieje rolnictwa na ziemiach polskich od VIII do końca XVIII wieku. Ukazuje społeczną i materialną kulturę rolnictwa przedstawioną na tle gospodarczych, przyrodniczych i technicznych uwarunkowań. Wyodrębnione zostały cztery okresy historyczne w ramach których ukazano w ujęciu historycznym między innymi: technikę i metody uprawy ziemi, sposoby zbioru i przechowywania płodów rolnych, rodzaje roślin uprawnych oraz chów i hodowlę zwierząt.

««  start   « poprzednia    1   2   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż