Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... czwartek, 18.04.2024. (2,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 5 z 5
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 0 - otwarta (2371, 0.48)
Poznań / Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu
wystawa stała - malarstwo
Galeria portretów została podzielona na portret trumienny oraz Portret reprezentacyjny i prywatny. Portret trumienny - specyficzny, nigdzie poza kulturą polską nie występujący typ portretu, związany był z sarmackim obyczajem pogrzebowym od końca XVI do końca XVIII wieku. Malowany z reguły olejem na blasze, miał kształt sześcio- lub ośmioboku, co odpowiadało przekrojowi trumny.
 / 0 - otwarta (2032, 0.41)
Poznań / Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu
wystawa stała - sztuka użytkowa, malarstwo
Wszystkie zgromadzone obiekty są darami bądź depozytami. Dlatego szczególnie wdzięczne jest wszystkim ofiarodawcom, którzy zechcieli przekazać całe swoje kolekcje , bądź cenne drobiazgi, takie jak meble, portrety, obrazy Leona Wyczółkowskiego, naczynia ozdobne, porcelanowe lub srebrne zastawy stołowe, sztućce, szkło użytkowe i dekoracyjne, stroje, biżuterię, pamiątki rodzinne.
 / 1 - otwarta (2808, 0.57)
Poznań / Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu
wystawa stała - sztuka, złotnictwo
Skarbiec to zawsze piękne i tajemnicze miejsce. Są tu monstrancje, kielichy, cyboria i pacyfikały; relikwiarze, ampułki i kadzielnice; pastorały, pierścienie i pektorały biskupie. Kolekcja ta to dzieła dawnych złotników (głównie wielkopolskich), przedmioty robione z sercem, na indywidualne zamówienie, a nie na handel. Można je oglądać z bardzo bliska czyli tak, jak nigdy nie ogląda się ich w kościele.
 / 3 - otwarta (2328, 0.47)
Poznań / Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu
wystawa stała - sztuka sakralna
W galerii sztuki nowożytnej tego Muzeum znaleźć można przykłady wszystkich tych stylów , reprezentowane przez obiekty pochodzące z wielu krajów Europy i wychodzące spod pędzli znakomitych mistrzów (Antoni van Dyck, Federico Barocci, Giulio Romano, Jacoppo Ligozzi, Francisco Ribalta. Gianantonio Guardi, Orazio Borgianni, Carlo Sellitto, Michael Lenz, Bartłomiej Strobel, Krzysztof Boguszewski) oraz lepszych i gorszych warsztatów malarskich.
 / 4 - otwarta (3384, 0.69)
Poznań / Muzeum Archidiecezjalne w Poznaniu
wystawa stała - sztuka sakralna
Ekspozycja sztuki średniowiecznej prezentuje dzieła, które powstały w warsztatach polskich dla wielkopolskich kościołów, dzieła przywiezione bądź sprowadzone z Europy Zachodniej, kolekcję kanonika Münzenbergera, (XIX- wiecznego kolekcjonera dzieł sztuki) zakupioną przez Arcybiskupa Stablewskiego w 1890 r. na aukcji we Frankfurcie nad Menem. Eksponowane obiekty z XIV, XV i z początku XVI wieku to dzieła rzeźbiarskie, malarstwo tablicowe, naczynia.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż