Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... poniedziałek, 26.02.2024. (4,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 10 z 21
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 1 - zakończona (1946, 0.46)
Szczecin / Muzeum Historii Szczecina
wystawa czasowa -
Mac Zimmermann urodził się 100 lat temu w Szczecinie. Wychowując się w niedawno przyłączonym do miasta robotniczym rejonie Dolnego Drzetowa, obcował z ubóstwem i mizerią kulturalną, ale też optymistycznymi postulatami reform społecznych głoszonymi przez ruch socjalistyczny. Od najmłodszych lat obserwował postępujący proces modernizacji. Na jego oczach regulowano i wytyczano nowe ulice, w Muzeum Miejskim na Tarasach Hakena pokazywano nową sztukę,
 / 4 - otwarta (2640, 0.6)
Szczecin / Galeria Sztuki Dawnej
wystawa stała - sztuka, malarstwo
Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprasza do obejrzenia nowej stałej wystawy poświęconej sztuce na dworze książąt pomorskich w okresie jej największego rozkwitu w XVI i początkach XVII wieku. Wprawdzie po wygaśnięciu dynastii w 1637 roku spuścizna po książętach została podzielona między ich spadkobierców i w dużej mierze rozproszona, jednak dzieła sztuki, które zachowały się do dzisiaj i są prezentowane na wystawie, dają świadectwo niezwykłego znaczenia pomorskiego dworu książęcego.
 / 2 - zakończona (1999, 0.43)
Szczecin / Muzeum Narodowe w Szczecinie
wystawa czasowa - archeologiczna
Wystawa fotograficzna Roberta Słabońskiego prezentująca dokonania polskich archeologów z Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy od 2006 roku prowadzą badania w Gwatemali na terenie Nakum - starożytnego miasta Majów. Majowie byli twórcami jednej z najbardziej zaawansowanych cywilizacyjnie i fascynujących kultur starożytnego świata. Zamieszkiwali w starożytności teren obecnej Gwatemali i Belize oraz przyległe obszary południowo-wschodniego Meksyku, zachodniego Hondurasu i Salwadoru.
 / 2 - zakończona (1778, 0.37)
Szczecin / Muzeum Narodowe w Szczecinie
wystawa czasowa - przyrodnicza
Wystawę tworzą zwycięskie prace z konkursu fotograficznego Wildlife Photographer of the Year 2010, organizowanego przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Konkurs odbywa się rokrocznie od 1964 r. i w miarę swojego rozwoju stał się najbardziej cenionym i największym w świecie przedsięwzięciem z zakresu fotografii dzikiej przyrody. Każdorazowo jego efektem jest wystawa, pokazywana w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach i po raz dziewiąty w Polsce.
 / 3 - otwarta (2885, 0.6)
Szczecin / Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
wystawa stała - archeologiczna
W 1946 roku podczas prowadzenia prac zabezpieczających na terenie zrujnowanego zamku, natrafiono na kryptę grzebalną książąt pomorskich, w której znajdowało się czternaście sarkofagów. Ostatecznie sześć z nich po konserwacji wyeksponowano w Muzeum Zamkowym. Zmodernizowaną w 2009 roku ekspozycję uzupełniono o nowe elementy: film poświęcony pochówkom książęcym emitowany na ekranie holograficznym oraz film ukazujący obecny stan krypty książęcej prezentowany na ekranie podłogowym.
 / 0 - otwarta (2070, 0.43)
Szczecin / Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie
wystawa stała - historyczna
Na wystawie prezentowane są dwujęzyczne plansze opisowe poświęcone dziejom zamku wzbogacone zdjęciami archiwalnymi i współczesnymi. Obok plansz na ekspozycji znalazła się słynna Wielka Mapa Księstwa Pomorskiego sporządzona w latach 1610-1618 przez kartografa Elihardusa Lubinusa na zlecenie księcia Fillipa II. Ekspozycję uzupełniają eksponaty pochodzące z wykopalisk archeologicznych prowadzonych na terenie zamku i podzamcza w latach 1947, 1948 i 1973 oraz makieta zamku.
 / 4 - otwarta (2976, 0.61)
Szczecin / Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecin...
wystawa stała -
W skład kolekcji tramwajów elektrycznych wchodzą dwie grupy wagonów: - tramwaje przedwojennej produkcji niemieckiej typu Bremen, - tramwaje polskiej produkcji z okresu powojennego typu N oraz z okresu lat 70 tych typu 102 Na. Wagony niemieckiej konstrukcji typu Bremen oraz polskiej typu "N", znajdujące się obecnie na stanie Muzeum Techniki, to w większości wagony techniczne: pługi wirnikowe, lemieszowe, solarki.
 / 4 - otwarta (3136, 0.64)
Szczecin / Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecin...
wystawa stała - motoryzacyjna
Przedwojenne polskie produkcje: podkowa - jej konstrukcję oparto na angielskim motocyklu baker. Do sprzedaży weszła w lutym 1939 r. Wyprodukowano ich niewiele - ok. 130-500 sztuk, moj: pierwsze modele powstały w 1937 r., w czasie wojny jeździli na nim głównie gońcy. Pełna gama powojennych modeli jednośladów: Ryś - motorower produkowany w latach 1957-1964. Był to udany model - wygodny, zapewniał niezłą prędkość przy małym zużyciu paliwa, Żak - młodszy i uboższy brat rysia.
 / 10 - otwarta (6028, 1.24)
Szczecin / Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecin...
wystawa stała - motoryzacyjna
Tym samochodem wszyscy możemy się chwalić. Jest namacalnym świadectwem wysokiego poziomu polskiej myśli technicznej. Co prawda nie wszedł do produkcji, bo komuś zabrakło wyobraźni albo możliwości, albo siły przebicia. Gdyby wszedł na światowe rynki, może historia polskiej motoryzacji potoczyłaby się inaczej. W połowie 1983 r. konstruktorzy z Fabryki Samochodów Osobowych w Bielsku Białej pod kierunkiem inż. Wiesława Wiatraka zakończyli prace nad następcą fiata 126p.
 / 4 - otwarta (3058, 0.63)
Szczecin / Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecin...
wystawa stała - matoryzacyjna
Wielu szczecinian pamięta jeszcze Szczecińską Fabrykę Motocykli, późniejsze Polmo przy alei Wojska Polskiego, znaną z produkcji słynnych junaków. Przed 1945 rokiem, w tych samych halach fabrycznych, budowano samochody znanej do dziś w Niemczech marki Stoewer. Szczecińskie samochody należały do najlepszych w Europie; były komfortowe, nowoczesne i niezbyt drogie. W muzeum można oglądać stoewera V5 z 1932 r. Model V5 opracowano w 1930 r., był to pierwszy niemiecki samochód z przednim napędem.

««  start « poprzednia 1   2   3   następna  »   koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż