Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... sobota, 19.09.2020. (2,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 11 - 12 z 12
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 2 - otwarta (2874, 0.82)
Gdańsk / Muzeum Narodowe w Gdańsku
wystawa stała - sztuka, malarstwo
Galeria obejmuje dzieła powstałe od XVI do początku XX stulecia: obrazy artystów związanych z Gdańskiem oraz mistrzów obcych, prace wykonane na zlecenie władz miasta, przedstawicieli patrycjatu i mieszczaństwa. Prezentowane obrazy pochodzą z przedwojennych zbiorów Muzeum Miejskiego - Stadtmuseum, prac zakupionych po wojnie oraz depozytów. Ekspozycję malarstwa gdańskiego otwierają dzieła powstałe w pierwszej połowie XVI wieku w kręgu oddziaływania malarstwa południowoniemieckiego.
 / 1 - otwarta (1928, 0.55)
Gdańsk / Muzeum Narodowe w Gdańsku
wystawa stała - sztuka sakralna, tkaniny
Kolekcja tkanin obejmuje zabytki od XIII po wiek XX. Znaczącą częścią zbioru są obiekty, które zasilały kolekcję od chwili powstania Muzeum do II wojny światowej. Zebrano wówczas około 1000 eksponatów, które trafiły do Muzeum dzięki zakupom, darowiznom i depozytom. Były wśród nich tkaniny wschodnie, tapiserie, paramenty liturgiczne z gdańskich i pomorskich kościołów, stroje i akcesoria mody oraz koronki. Po II wojnie światowej część ocalałego zbioru stał się podstawą kolekcji uzupełnianej do dzisiaj.

««  start   « poprzednia    1   2   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2020  Testa Software - witryna na sprzedaż