Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... poniedziałek, 27.05.2024. (0,)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 4 z 4
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 0 - zakończona (3501, 0.85)
Kraków / Muzeum Stanisława Wyspiańskiego w Kamienicy Szołayskich
wystawa czasowa - sztuka, malarstwo
W odnowionych wnętrzach Kamienicy Szołayskich oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, otwarto wystawę Zawsze Młoda! Polska sztuka około 1900, prezentującą 300 dzieł sztuki polskiej przełomu XIX i XX wieku. Trwająca rok wystawa jest okazją do obcowania z pracami najwybitniejszych twórców epoki: Olgi Boznańskiej, Juliana Fałata, Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera, Leon Wyczółkowskiego i Stanisława Wyspiańskiego.
 / 2 - zakończona (2522, 0.55)
Kraków / Muzeum Stanisława Wyspiańskiego w Kamienicy Szołayskich
wystawa czasowa -
W 150. rocznicę śmierci Utagawy Kuniyoshiego (1797-1861), japońskiego artysty nurtu ukiyo-e, Muzeum Narodowe w Krakowie organizuje wystawę jego prac. Jej celem jest przedstawienie twórczości jednego z najznakomitszych artystów drzeworytu na podstawie kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie. Obecnie zbiór pochodzący z daru Feliksa Mangghi Jasieńskiego zawiera ponad 260 drzeworytów oraz wydawnictwa albumowe. W Kamienicy Szołayskich pokazanych zostanie około 100 prac.
 / 1 - otwarta (4144, 0.84)
Kraków / Muzeum Stanisława Wyspiańskiego w Kamienicy Szołayskich
wystawa stała - sztuka, malarstwo
Ekspozycja poświęcona jest wielkiemu donatorowi Muzeum Narodowego w Krakowie - Feliksowi Jasieńskiemu zwanemu Manggha (1861-1929). Ten wybitny kolekcjoner dzieł sztuki, opiekun i przyjaciel artystów oraz muzyk zapisał swoje ogromne zbiory Muzeum Narodowemu w Krakowie. Najbardziej znaną część stanowią zabytki sztuki japońskiej prezentowane i przechowywane w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha - Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie.
 / 1 - otwarta (4679, 0.95)
Kraków / Muzeum Stanisława Wyspiańskiego w Kamienicy Szołayskich
wystawa stała - sztuka, malarstwo, rzemiosło artystyczne
Ekspozycja prezentuje w ujęciu chronologicznym najważniejsze tematy w twórczości Stanisława Wyspiańskiego. W ośmiu salach I piętra pomieszczono eksponaty związane z edukacją artysty, jego podróżami artystycznymi oraz współpracą z Janem Matejką i Józefem Mehofferem, a także oryginalne projekty wnętrz oraz sztukę użytkową powstałą na zamówienie Zofii i Tadeusza Żeleńskich oraz Domu Towarzystwa Lekarskiego, którego najpiękniejszą ozdobą i najcenniejszym dziełem był witraż Apollo.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż