Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... czwartek, 18.04.2024. (0,)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 4 z 4
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 0 - otwarta (2084, 0.42)
Katowice / Muzeum Śląskie
wystawa stała - technika, drukarstwo
Prezentacja regałów i kaszt z kompletem różnych krojów czcionek z I poł. XX wieku do składu ręcznego oraz maszyn z początku i II poł. XX wieku: linotyp (ZSRR), grafopress (Czechosłowacja) oraz sprzed I wojny światowej tygiel, zszywarka, maszyna do pełnoformatowego druku płaskiego (Niemcy). Drukarnia Jana Eichhorna z przełomu XIX i XX wieku mieściła się w oficynie przy dzisiejszej ul. Staromiejskiej 7 w Katowicach.
 / 4 - otwarta (3308, 0.67)
Katowice / Muzeum Śląskie
wystawa stała - technika, militaria
Ekspozycja w charakterze studium magazynowego prezentuje udział i rolę śląskiego przemysłu militarnego XIX i XX wieku w wytwarzaniu surowców, materiałów oraz gotowych egzemplarzy broni, uzbrojenia oraz oporządzenia wojskowego. Na jej potrzeby przygotowaliśmy oryginalny schron przeciwlotniczy z roku1939 znajdujący się w piwnicach Muzeum Śląskiego. Wypełniają je unikatowe obiekty militarne m.in.: taczanka wz.36 - legendarny pojazd konny pozwalający na prowadzenie ognia z ckm-u w ruchu)
 / 1 - otwarta (4367, 0.88)
Katowice / Muzeum Śląskie
wystawa stała - sztuka, malarstwo
Galeria Malarstwa Polskiego po 1945 roku jest pierwszą stałą ekspozycją malarstwa współczesnego w powojennej historii Muzeum Śląskiego w Katowicach. Prezentowane dzieła stanowią niewielką część tej bogatej kolekcji muzealnej powstałej w Polsce po II wojnie światowej, składającej się z 585 prac. Nie mogło zabraknąć artystów najwybitniejszych m.in. Andrzej Wróblewski, Tadeusz Kantor, Jerzy Nowosielski, Władysław Hasior, Edward Dwurnik, Jerzy Duda-Gracz).
 / 1 - otwarta (4112, 0.83)
Katowice / Muzeum Śląskie
wystawa stała - sztuka, malarstwo
Galeria malarstwa obejmuje najważniejsze zjawiska i kierunki w sztuce polskiej, począwszy od klasycyzmu, realizmu, poprzez romantyzm, sztukę Młodej Polski, symbolizm, secesję, impresjonizm aż po malarstwo okresu międzywojennego. Pod względem tematyki dominują portrety, na których malarze uwiecznili postacie historyczne, znane osobistości, artystów, członków rodziny, wizerunki dzieci a także portrety zbiorowe i autoportrety. Liczne są krajobrazy, sceny rodzajowe, symboliczne i alegoryczne.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż