Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... czwartek, 18.04.2024. (0,)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 3 z 3
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 2 - otwarta (2965, 0.6)
Sanok / Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku - Park Etnograficzny
wystawa stała - historyczna, edukacja
W budynku, zbudowanym na początku drugiej połowy XIX w. z przeznaczeniem na szkołę, przeniesionym z Wydrnej, odtworzono izbę lekcyjną. Dwa pozostałe pomieszczenia czyli wąski alkierzyk i niewielka komora wydzielona z sieni służyły za mieszkanie nauczycielowi. W pomieszczeniach tych umieszczono wystawę Szkoła w przeszłości, od połowy XIX w. do 1944 r.. Wystawa ta, podobnie jak wszystkie obiekty w parku, udostępniana jest przez cały rok.
 / 4 - otwarta (3184, 0.65)
Sanok / Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku - Park Etnograficzny
wystawa stała - rzemiosło
W usytuowanej obok chałupie przeniesionej z Glinnego można poszerzyć wiedzę o życiu małych miast zapoznając się z warsztatami rzemieślniczymi działającymi w nich na początku XX w. Starannie odtworzono pracownię szewską, stolarską, grzebieniarską. Pokazano atelier fotograficzne, zakład fryzjerski, krawiecki i modniarski wyrabiający kapelusze. Możemy poznać sposoby lania świec woskowych, wyrobu klockowych koronek.
 / 6 - otwarta (4415, 0.9)
Sanok / Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku - Park Etnograficzny
wystawa stała - sztuka sakralna, ikony
Ekspozycja stała prezentuje ponad 200 eksponatów ze zbiorów własnych z zakresu sztuki cerkiewnej, otwarta została w 1998 roku z okazji obchodów 40-lecia istnienia placówki. Muzealna kolekcja malarstwa ikonowego powstała w latach 60 ubiegłego wieku w efekcie przeprowadzonej akcji ratowania i zabezpieczania wyposażeń cerkwi Nowosądeckiej, zorganizowanej przez służby konserwatorskie województwa rzeszowskiego, na terenach objętych przesiedleniami mieszkańców po zakończeniu II wojny światowej.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż