Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... poniedziałek, 27.05.2024. (4,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 21 - 24 z 24
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 1 - otwarta (2276, 0.46)
Zielona Góra / Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z siedzibą w Ochl...
wystawa stała - skansen, etnograficzna, winiarstwo
Budynek pochodzi z XVIII wieku. Pierwotnie stała w zespole budynków dworskich, gdzie pełniła funkcję gospodarczą. Obecnie usytuowana jest na niewielkim wzniesieniu, osłonięta od północy i zachodu pasmem leśnym. Na jego południowym stoku, gdzie jest najlepsze nasłonecznienie, teren przeznaczony jest na plantację winorośli. Piętrowy budynek wieży o konstrukcji szkieletowej, wypełnionej cegłą (tzw. mur pruski), wzniesiono na planie kwadratu. Widoczne są drewniane belki i przyciesie.
 / 2 - otwarta (3098, 0.62)
Zielona Góra / Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z siedzibą w Ochl...
wystawa stała - skansen, etnograficzna, wnętrza
Chałupa z Potrzebowa (region zachodniej Wielkopolski) - jest najstarszym obiektem datowanym, przeniesionym do skansenu. Pierwotnie stała w zagrodzie chłopskiej zniekształconej późniejszą zabudową. Budynek na terenie muzeum ustawiono frontem do drogi. Obiekt składa się z dwóch części: starszej, o konstrukcji zrębowej i dobudowanej później o konstrukcji szkieletowej z otynkowanymi polami między belkami. Chałupa ustawiona jest na podmurówce z kamienia polnego i cegły.
 / 0 - otwarta (1798, 0.36)
Zielona Góra / Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z siedzibą w Ochl...
wystawa stała - skansen, etnograficzna
Chałupa z Zajączka (region wschodnich Łużyc). Pochodzi z XIX wieku. Pierwotnie, tak jak i obecnie w skansenie, usytuowana była frontem do drogi w wiosce typu ulicówki. Budynek jest konstrukcji mieszanej: w części mieszkalnej - zrębowy, w części gospodarczej - szkieletowy ze strychulcami. Na węgłach bale łączone są "na zamek", z nacięciami uniemożliwiającymi rozsunięcie się ścian. Krokwiowo - jętkowy dach pokryty jest trzciną.
 / 0 - zakończona (2323, 0.47)
Zielona Góra / Muzeum Ziemi Lubuskiej
wystawa czasowa - wystawa rysunków i grafik
Gerhard Reisch urodzony w 1899 roku w Grünbergu należy do znanych artystów okresu międzywojennego. Absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych jest zaliczany do postimpresjonistów tworzących pod wpływem antropozoficznej szkoły duchowej austriackiego filozofa i wizjonera Rudolfa Steinera.

««  start   « poprzednia    1   2   3   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż