wystawa czasowa - współczesna sztuka polska na przełomie 1963-1981
Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza na wystawę pt. Kolekcja ZŁOTEGO GRONA 19631981 ze zbiorów Muzeum Ziemi Lubuskiej.
Ekspozycja przygotowana została z okazji jubileuszu 50-rocznicy pierwszej edycji Wystaw i Sympozjów Złotego Grona (19631981) i 30-rocznicy śmierci Mariana Szpakowskiego (19261983) inicjatora i wieloletniego organizatora tej imprezy.
Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza w piątek, 6 września o godz. 17.00 na pierwszy po wakacjach wernisaż. Bohaterami tego wieczoru będą Stanisław Mazuś i ...jego malarstwo.
wystawa czasowa - przegląd najcenniejszych zbiorów Muzeum Ziwemi Lubuskiej
W dniu 21 marca o godz. 17.oo zapraszamy na uroczystości obchodów Jubileuszu 90-lecia naszej placówki. Szczególnym wydarzeniem tego wieczoru będzie otwarcie wystawy zatytułowanej 90/90. Skarby Muzeum Ziemi Lubuskiej. Na ekspozycję złożą się najcenniejsze dzieła sztuki pochodzące ze zbiorów Muzeum, w tym cymelia jakie często ze względu na wysoką wartość nie są udostępniane do powszechnego oglądu.
Wystawa obrazuje tragedię Bogatyni podczas wielkiej powodzi w 2010 roku. Patryk Cieliński, który służy w 4 Zielonogórskim Pułku Przeciwlotniczym w Czerwieńsku, wraz z innymi żołnierzami JW1517 brał udział w usuwaniu skutków katastrofy i udzielaniu pomocy dotkniętej nią ludności. Powstały przy tej okazji cykl fotografii jest poruszającym świadectwem potęgi żywiołu. Jak pisze Autor: Na zdjęciach udokumentowałem pozostałości po powodzi, które są odzwierciedleniem tamtego strachu, , łez i nadziei.
Muzeum zaprasza na wystawę, która jest owocem kilkuletniego pobytu i fascynacji Anny Edyty Przybysz pustynnym krajobrazem Sahary, składa się seria fotografii, które powstały w latach 2004 - 2007 na terenie Algierii. Zdjęcia nie były do tej pory wystawiane, więc zielonogórska prezentacja jest premierowa. Fotografie dokumentują ulotne cechy pustynnego krajobrazu, malują niuanse pastelowych barw lokalnych.
Muzeum Ziemi Lubuskiej serdecznie zaprasza na wernisaż grafiki warsztatowej Christiana Mischke, który odbędzie się w piątek, 18 listopada o godz. 17.00.
Wystawa "Igłą i kwasem - ryciny Christiana Mischke" prezentuje ponad 130 prac niemieckiego grafika z lat 1971-2008. Christian Mischke uprawia grafikę warsztatową, głównie techniki druku wklęsłego (m.in. akwatintę, akwafortę, suchą igłę, mezzotintę).
Wernisaż z udziałem autora w piątek, 21.10. 2011, godz. 17.00
RAFAŁ WILK - ur. 1979 w Lubaniu, studiował malarstwo na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Ryszarda Woźniaka i aneks z video pod kierunkiem prof. Izabelli Gustowskiej. Laureat Grand Prix ogólnopolskiego konkursu na Obraz Roku (2005) organizowanego przez miesięcznik "Art& Business. Jak napisał R. Woźniak : Wilk realizuje cyfrowe animacje video, fotografuje, maluje obrazy w technice olejnej. Poszukuje przestrzeni do własnej wypowiedzi na styku malarstwa, fotografii i filmu, między obrazem jednostkowym a multiplikowanym. Jego prace często mają charakter symulacji. Z upodobaniem podszywa się pod narratora opowieści z przeszłości.
Muzeum zaprasza na wystawę fotografii Jerzego Piwowarczyka "Nigdy nie byłem tak blisko siebie...". Jerzy Piwowarczyk = tworzący w Polsce i we Francji fotografik, plastyk, aktor - postrzega fotografię jako gałąź sztuk plastycznych i w niej szuka potencjału twórczego. Cały rodzaj doświadczeń życiowych i zawodowych zdobytych podczas studiów w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, a później w teatrach w Polsce i we Francji.
Gerhard Reisch urodzony w 1899 roku w Grünbergu należy do znanych artystów okresu międzywojennego. Absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych jest zaliczany do postimpresjonistów tworzących pod wpływem antropozoficznej szkoły duchowej austriackiego filozofa i wizjonera Rudolfa Steinera.