Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... poniedziałek, 20.03.2023. (0,)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 10 z 10
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 1 - zakończona (1410, 0.41)
Zielona Góra / Muzeum Ziemi Lubuskiej
wystawa czasowa - współczesna sztuka polska na przełomie 1963-1981
Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza na wystawę pt. Kolekcja ZŁOTEGO GRONA 19631981 ze zbiorów Muzeum Ziemi Lubuskiej. Ekspozycja przygotowana została z okazji jubileuszu 50-rocznicy pierwszej edycji Wystaw i Sympozjów Złotego Grona (19631981) i 30-rocznicy śmierci Mariana Szpakowskiego (19261983) inicjatora i wieloletniego organizatora tej imprezy.
 / 0 - odbył się (1611, 0.46)
Zielona Góra / Muzeum Ziemi Lubuskiej
wernisaż wystawy - malarstwo, wystawa czasowa
Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza w piątek, 6 września o godz. 17.00 na pierwszy po wakacjach wernisaż. Bohaterami tego wieczoru będą Stanisław Mazuś i ...jego malarstwo.
 / 0 - zakończona (1559, 0.39)
Zielona Góra / Muzeum Ziemi Lubuskiej
wystawa czasowa - przegląd najcenniejszych zbiorów Muzeum Ziwemi Lubuskiej
W dniu 21 marca o godz. 17.oo zapraszamy na uroczystości obchodów Jubileuszu 90-lecia naszej placówki. Szczególnym wydarzeniem tego wieczoru będzie otwarcie wystawy zatytułowanej 90/90. Skarby Muzeum Ziemi Lubuskiej. Na ekspozycję złożą się najcenniejsze dzieła sztuki pochodzące ze zbiorów Muzeum, w tym cymelia jakie często ze względu na wysoką wartość nie są udostępniane do powszechnego oglądu.
 / 0 - zakończona (1292, 0.32)
Zielona Góra / Muzeum Ziemi Lubuskiej
wystawa czasowa -
Wystawa obrazuje tragedię Bogatyni podczas wielkiej powodzi w 2010 roku. Patryk Cieliński, który służy w 4 Zielonogórskim Pułku Przeciwlotniczym w Czerwieńsku, wraz z innymi żołnierzami JW1517 brał udział w usuwaniu skutków katastrofy i udzielaniu pomocy dotkniętej nią ludności. Powstały przy tej okazji cykl fotografii jest poruszającym świadectwem potęgi żywiołu. Jak pisze Autor: Na zdjęciach udokumentowałem pozostałości po powodzi, które są odzwierciedleniem tamtego strachu, , łez i nadziei.
 / 0 - zakończona (1616, 0.39)
Zielona Góra / Muzeum Ziemi Lubuskiej
wystawa czasowa -
Muzeum zaprasza na wystawę, która jest owocem kilkuletniego pobytu i fascynacji Anny Edyty Przybysz pustynnym krajobrazem Sahary, składa się seria fotografii, które powstały w latach 2004 - 2007 na terenie Algierii. Zdjęcia nie były do tej pory wystawiane, więc zielonogórska prezentacja jest premierowa. Fotografie dokumentują ulotne cechy pustynnego krajobrazu, malują niuanse pastelowych barw lokalnych.
 / 2 - zakończona (1803, 0.43)
Zielona Góra / Muzeum Ziemi Lubuskiej
wystawa czasowa -
Muzeum Ziemi Lubuskiej serdecznie zaprasza na wernisaż grafiki warsztatowej Christiana Mischke, który odbędzie się w piątek, 18 listopada o godz. 17.00. Wystawa "Igłą i kwasem - ryciny Christiana Mischke" prezentuje ponad 130 prac niemieckiego grafika z lat 1971-2008. Christian Mischke uprawia grafikę warsztatową, głównie techniki druku wklęsłego (m.in. akwatintę, akwafortę, suchą igłę, mezzotintę).
 / 1 - otwarta (3089, 0.74)
Zielona Góra / Muzeum Ziemi Lubuskiej
wystawa czasowa -
Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza na otwarcie wystawy Śląskie malarstwo pejzażowe II poł. XIX i I poł. XX w. w dniu 9 listopada o godz. 17.00.
 / 2 - zakończona (2032, 0.49)
Zielona Góra / Muzeum Ziemi Lubuskiej
wystawa czasowa - malarstwo, video
Wernisaż z udziałem autora w piątek, 21.10. 2011, godz. 17.00 RAFAŁ WILK - ur. 1979 w Lubaniu, studiował malarstwo na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Ryszarda Woźniaka i aneks z video pod kierunkiem prof. Izabelli Gustowskiej. Laureat Grand Prix ogólnopolskiego konkursu na Obraz Roku (2005) organizowanego przez miesięcznik "Art& Business. Jak napisał R. Woźniak : Wilk realizuje cyfrowe animacje video, fotografuje, maluje obrazy w technice olejnej. Poszukuje przestrzeni do własnej wypowiedzi na styku malarstwa, fotografii i filmu, między obrazem jednostkowym a multiplikowanym. Jego prace często mają charakter symulacji. Z upodobaniem podszywa się pod narratora opowieści z przeszłości.
 / 1 - zakończona (1551, 0.34)
Zielona Góra / Muzeum Ziemi Lubuskiej
wystawa czasowa -
Muzeum zaprasza na wystawę fotografii Jerzego Piwowarczyka "Nigdy nie byłem tak blisko siebie...". Jerzy Piwowarczyk = tworzący w Polsce i we Francji fotografik, plastyk, aktor - postrzega fotografię jako gałąź sztuk plastycznych i w niej szuka potencjału twórczego. Cały rodzaj doświadczeń życiowych i zawodowych zdobytych podczas studiów w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, a później w teatrach w Polsce i we Francji.
 / 0 - zakończona (2172, 0.48)
Zielona Góra / Muzeum Ziemi Lubuskiej
wystawa czasowa - wystawa rysunków i grafik
Gerhard Reisch urodzony w 1899 roku w Grünbergu należy do znanych artystów okresu międzywojennego. Absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych jest zaliczany do postimpresjonistów tworzących pod wpływem antropozoficznej szkoły duchowej austriackiego filozofa i wizjonera Rudolfa Steinera.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2023  Testa Software - witryna na sprzedaż