Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... poniedziałek, 20.03.2023. (0,)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 2 z 2
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 1 - otwarta (2900, 0.64)
Będzin / Muzeum Zagłębia w Będzinie - zamek
wystawa stała - historyczna, Będzin
Wystawa obrazuje historię Będzina od początków istnienia miasta aż po wiek XX. Na uwagę zasługują oryginalne dokumenty będzińskich cechów, w tym przywilej Władysława IV dla cechu szewców z roku 1644, księga cechu szewców z XVIII wieku i przechowywany niegdyś wraz z nią średniowieczny pergamin z zapisem hymnu ku czci św. Katarzyny, patronki cechu. Do najstarszych dokumentów należą mapy, w tym XVII - wieczne mapy Śląska (Konrad Lotter), mapę Nowego Śląska (ok. 1805) oraz plany Będzina (1823).
 / 2 - otwarta (4452, 0.98)
Będzin / Muzeum Zagłębia w Będzinie - zamek
wystawa stała - militaria, broń, uzbrojenie XVI - XX wiek
W salach zamkowych zgromadzono kolekcję ukazującą rozwój broni i uzbrojenia od XVI do pocz. XX wieku. Zaprezentowano ciekawe okazy broni białej - siecznej i drzewcowej, broń palną, miotającą i elementy uzbrojenia ochronnego. Zbiór składa się w dużej mierze z europejskiej broni regulaminowej, ale zawiera też wiele okazów broni galanteryjnej, myśliwskiej i sportowej - pięknie zdobionej, masą perłową, hebanem i kością. Kolekcja liczy obecnie 350 eksponatów.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2023  Testa Software - witryna na sprzedaż