Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... poniedziałek, 26.02.2024. (3,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 11 - 16 z 16
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 1 - otwarta (2600, 0.53)
Malbork / Muzeum Zamkowe w Malborku
wystawa stała - sztuka, rzemisło artystyczne
Wystawa prezentuje dziewiętnastowieczne kwatery, pochodzące z dawnego, przedwojennego wystroju kościoła zamkowego. Autorem przeważającej większości z nich był niemiecki witrażysta Johann Baptist Haselberger z Lipska. Na zlecenie kierownika prac przy scjentystycznej (opartej na badaniach naukowych) odbudowie zamku Konrada Steinbrechta wykonał on w latach 1891-93 zespół 66 kwater wzorowanych na gotyckich witrażach z Chełmna. Wypełniły one wówczas większość wysokich okien kościoła.
 / 1 - otwarta (2246, 0.46)
Malbork / Muzeum Zamkowe w Malborku
wystawa stała - archeologiczna
Ekspozycja archeologiczna prezentuje zagadnienia związane z osadnictwem, gospodarką i kulturą mieszkańców jednego z plemion pruskich w dobie ekspansji Zakonu Krzyżackiego na terenie Pomezanii (XII-XV w.). Wystawa prezentuje materialne ślady kontaktów Prusów z Krzyżakami pozyskiwane podczas wieloletnich badań archeologicznych. Osią ekspozycji jest bardzo bogaty materiał zabytkowy pozyskany z wykopalisk na osadzie w Białej Górze, którą interpretuje się jako historyczny Zantyr.
 / 1 - otwarta (2093, 0.43)
Malbork / Muzeum Zamkowe w Malborku
wystawa stała - architektura, wnętrza
Zamek Wysoki obejmuje wnętrza: Cela Witold, Sala Narożna pod Kościołem - Wystawa archeologiczna; Sala Narożna - Wystawa witrażu; Kuchnia konwentu Kapitularz, Komnatki dostojników; Gdanisko; Dormitorium 1 - Wystawa rzeźby; Dormitorium 2 i 3 - Wystawa wyposażenia wnętrza Kościoła Zamkowego; Kościół zamkowy pw. NMP; Izba konwentu; Refektarz konwentu; Sala dwukominowa; Spichlerz zakonny - Sala wystaw czasowych; Kaplica św. Anny.
 / 1 - otwarta (1964, 0.4)
Malbork / Muzeum Wisły
wystawa stała - historyczna
Wprowadzeniem do wystawy jest przypomnienie Polaków, którzy doświadczenia z pracy we flotach obcych państw wykorzystali w tworzeniu polskiej marynarki po odzyskaniu niepodległości w 1918 r., w tym sylwetki Kazimierza Porębskiego, głównego twórcy myśli morskiej w niepodległej Polsce, organizatora szkolnictwa morskiego. W części przedstawiającej początki Szkoły Morskiej znajdują się informacje związane z Tczewem okresu międzywojennego - siedzibą Szkoły.
 / 0 - otwarta (3807, 0.78)
Malbork / Muzeum Wisły
wystawa stała - historyczna, statek
Wystawa poświęcona słynnemu polskiemu statkowi pasażerskiemu m.s. Piłsudski gości obecnie w Muzeum Wisły - tczewskim oddziale CMM. Ekspozycja przygotowana z okazji przypadającej w dniu 26 listopada 2009 roku 70. rocznicy zatonięcia statku opowiada historię, wpierw transatlantyku kursującego między Gdynią a Nowym Jorkiem, później transportowca militarnego, który na początku służby wojennej zatonął z niewyjaśnionych przyczyn u wybrzeży Anglii.
 / 0 - otwarta (2557, 0.52)
Malbork / Muzeum Wisły
wystawa stała - historyczna, hydrologia
Posterowa ekspozycja ukazuje różne aspekty zagrożenia żywiołem wody. Na początek przedstawiony został Mit o Potopie i naukowe hipotezy na temat tego biblijnego zdarzenia. Następnie klasyfikacja typów powodzi, której towarzyszą przykłady znane z historii Polski i Gdańska, takie jak powódź z 1829 roku i klęska powodziowa z 2001 roku. Uwzględnione też zostały praktyczne informacje, jak należy postępować w razie zagrożenia żywiołem wody.

««  start   « poprzednia    1   2   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż