Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... czwartek, 18.04.2024. (1,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 2 z 2
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 1 - otwarta (2962, 0.6)
Kłodzko / Muzeum Ziemi Kłodzkiej
wystawa stała - rzemiosło artysztyczne, szkło
Trzon ekspozycji tworzy ponad 205 unikatowych dzieł projektantów i artystów szkła mieszkających na Ziemi Kłodzkiej i działających w dolnośląskich hutach po roku 1945. Zaprezentowano zestawy prac m.in.: Z. Horbowego, W. Turkiewicza, Z. Janoty, S. Gołdyna, S. Sadowskiego, E. Gerczuk-Moskaluk,J. Robaszewskiego. Tłem dla kolekcji współczesnej jest część historyczna wystawy, obejmująca wyroby dawnego przemysłu szklarskiego, którego tradycje na Ziemi Kłodzkiej sięgają średniowiecza.
 / 1 - otwarta (2191, 0.45)
Kłodzko / Muzeum Ziemi Kłodzkiej
wystawa stała - historyczna, technika, rzemiosło
Zegary mechaniczne popularne na Śląsku w XIX i XX wieku - wystawa prezentuje wiodącą kolekcję muzealną, liczącą ponad 500 zegarów schyłkowego okresu zegara mechanicznego i na ich tle działające na Śląsku największe fabryki zegarów - Gustawa Beckera w Świebodzicach i braci Eppnerów w Srebrnej Górze. Wystawa jest godna polecenia zarówno ze względu na wdzięczny materiał ekspozycyjny, jak też z powodu swej wymowy: zegar - czas - przemijanie.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż