Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Inne poniedziałek, 26.07.2021. (2,1)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...
Muzea inne
Muzeum Bajki SE-MA-FOR Drukuj Email
Oceny:  / 40 
» Inne, Łódź (41327, 9.67)   
Czytaj więcej...90-022 Łódź, ul. Targowa 1/3 B, tel. 42 681 54 74, godziny otwarcia i ceny biletów, Ten adres email do muzeum jest ukrywany , www

Muzeum przygotowało wystawę, na której można obejrzeć lalki i fragmenty scenografii pochodzące z najciekawszych i najbardziej znanych filmów animowanych łódzkiego studia. Są wśród nich: „Miś Uszatek”, „Przygody Misia Colargola”, “Mały pingwin Pik-Pok”, jak i arcydzieła, które na stałe wpisały się w kanon światowej kinematografii: „Tango” Zbigniewa Rybczyńskiego, „Ichthys” Marka Skrobeckiego, czy nagrodzony w ubiegłym roku Oscarem, „Piotruś i wilk” Suzie Templeton. Muzeum prezentuje także elementy planu filmowego i sprzętu wykorzystywanego do produkcji filmowej. Na wystawie prezentowany jest profesjonalny sprzęt filmowy. W ramach zwiedzania wystawy można obejrzeć dowolną liczbę filmów zrealizowanych w studiu Se-ma-for. Planowany czas zwiedzania ekspozycji z przewodnikiem oraz projekcji filmowej to półtorej godziny.

Czytaj więcej...
 
Muzeum Dialogu Kultur Drukuj Email
Oceny:  / 6 
» Inne, Kielce (9112, 2.77)   
Czytaj więcej...25-514 Kielce, Rynek 3, tel. 41 344 40 15, godziny otwarcia i ceny biletów, e-mail, www

Muzeum mieści się w samym centrum miasta, w Kamienicy pod Trzema Herbami.  Kamienica to ważna karta w historii Muzeum. To tu w 1946 r. otwarto pierwszą po wojnie wystawę czasową, a rok później stałą ekspozycję. Do przekazania muzeum w 1971 r. Pałacu Biskupów Krakowskich kamienica była jego główną siedzibą.

Czytaj więcej...
 
Muzeum Dobranocek Drukuj Email
Oceny:  / 42 
» Inne, Rzeszów (13947, 3.09)   
Czytaj więcej...
Fot. Wojciech Sikora
35-064 Rzeszów, ul. Słowackiego 8, tel. 17 852 57 15, godziny otwarcia i ceny biletów, e-mail, www

Muzeum zostało otwarte w 2009 roku, ze zbiorów przekazanych miastu przez Wojciecha Jamę. Znalazły się w nim oryginalne lalki grające w bajkach oraz przedmioty z wizerunkami bohaterów dobranocek. Cała kolekcja liczy ponad dwa tysiące eksponatów. Wśród zaprezentowanych przedmiotów są oryginalne figurki lalek "grające" w filmach, m.in. lalki Misia Uszatka dwa króliczki, pies Kruczek i zajączek z tej samej bajki; w innej gablocie są lalki-unikaty z filmu o Misiu Colargolu. Pokazano także folie z kadrami filmów animowanych, np. Reksia. Na wystawie znalazły się też zabawki, przytulanki, puzzle, klocki, figurki, bombki na choinkę, książeczki, kalendarze, czasopisma poświęcone ulubionym bohaterom dobranocek, takich jak "Jacek i Agatka", "Żwirek i Muchomorek", "Gąska Balbinka", "Bolek i Lolek", "Piaskowy dziadek", "Zaczarowany ołówek", "Krecik", "Kiwaczek" czy "Pszczółka Maja".

Czytaj więcej...
 
Muzeum Dzwonów i Fajek Drukuj Email
Oceny:  / 11 
» Muzea inne, Przemyśl (12853, 2.73)   
Czytaj więcej...37-700 Przemyśl, ul. Władycze 3, tel. 16 678 96 66, godziny otwarcia i ceny biletów, e-mail, www

Muzeum mieści się w Wieży Zegarowej usytuowanej w centrum przemyskiej starówki. Ekspozycja starych fajek ze zbiorów Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej prezentuje fajki historyczne, fajki z fortów Twierdzy Przemyśl oraz "walatówki". Na wystawie wyodrębniono fajki gliniane: jednorodne oraz lulki, tj. główki fajek złożonych. Cenny zbiór stanowią fajki z pianki morskiej, wśród nich wyróżniają się: milenijna węgierska, biedermeierowskie oraz fajki "z fałszywą datą". Wśród fajek drewnianych znajduje się jedyna tego typu w Polsce w kształcie głowy konia oraz czeska, zdobiona humorystyczną sceną myśliwską. Na pierwszej kondygnacji przedstawiono cykl produkcyjny dzwonu. Cykl ten nie zmienił się od średniowiecza. Na trzech kolejnych kondygnacjach Wieży Zegarowej, na specjalnej konstrukcji zawieszone są większe dzwony. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują dwa przemyskie dzwony z elementami herbu miasta i datami 1740 i 1864.

Czytaj więcej...
 
Muzeum Filumenistyczne w Bystrzycy Kłodzkiej Drukuj Email
Oceny:  / 15 
» Inne, Kłodzko (17212, 3.57)   
Czytaj więcej...
Fot. Grzegorz Wysocki
57-500 Bystrzyca Kłodzka, Mały Rynek 1, tel. 74 811 06 37, godziny otwarcia i ceny biletów, Ten adres email do muzeum jest ukrywany , www

Muzeum Filumenistyczne powstało w 1964 roku. Jest to jedyne w Polsce muzeum tego typu i należy do nielicznej na świecie grupy muzeów związanych z ogniem, zapałkami, i zapalniczkami. Podobne muzea znajdują się w Jonkoping w Szwecji, w Susicach w Czechach oraz w Londynie w Anglii. Muzeum posiada bogate zbiory różnych przedmiotów do niecenia ognia. Są to zapalniczki lontowe, benzynowe, gazowe, elektryczne oraz chemiczne, a także krzesiwa metalowe i skałkowe oraz starożytne lampy oliwne. Następną część kolekcji tworzą zbiory opakowań zapałek i etykiet zapałczanych, w tym z różnych krajów, nawet tak odległych jak Japonia i Chiny. Do cennych zbiorów należą też polskie etykiety zapałczane począwszy od najstarszych do współczesnych. W swoich zbiorach Muzeum posiada około pół miliona etykiet zapałczanych oraz tysiąc czterysta zapalniczek.

Czytaj więcej...
 
««  start   « poprzednia    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   następna  »   koniec »»

Pozycje: 6 - 10 z 47
 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2021  Testa Software - witryna na sprzedaż