Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wybrzeże poniedziałek, 27.05.2024. (3,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...
Muzea - Wybrzeże
Muzeum Regionalne w Krokowej Drukuj Email
Oceny:  / 4 
» Regionalne, Władysławowo (14984, 2.58)   
Czytaj więcej...84-110 Krokowa, ul. Zamkowa 1, tel. 58 774 21 11, godziny otwarcia i ceny biletów, e-mail, www

Okazały budynek stojący za krokowskim kościołem, przytulony do muru otaczającego park, powstał w XVIII wieku jako gospoda wiejska "Pod księciem Mestwinem". Właściciele oberży, rodzina krokowskich / von Krockow, dzierżawili ją kolejnym pokoleniom karczmarzy. Dzisiaj, w dawnej sali tanecznej, znajdą Państwo możliwość skupienia się nad sztuką i historią naszego regionu oraz skomplikowanych losów Kaszubów, Polaków i Niemców, które składają się na obraz burzliwych dziejów Północnych Kaszub. Od 1999 roku w budynku mieści się jedyne w Polsce muzeum polsko-niemieckie. W Muzeum można obejrzeć zbiory etnograficzne, wystawę pamiątek rodzinnych po dawnej rodzinie właścicieli zamku, a także czasowe wystawy historyczne i artystyczne. W Zamku można zobaczyć wystawę poświęconą rodzinie Krokowskich/von Krockow, eksponaty srebrne, ceramiczne i malarskie oraz meble z II poł. XIX w.

Czytaj więcej...
 
Muzeum Regionalne w Kutnie Drukuj Email
Oceny:  / 6 
» Regionalne, Płock (16197, 2.91)   
Czytaj więcej...
Fot. Piotr Panfil
99-300 Kutno, Plac Marszałka J. Piłsudskiego 20, tel. 24 254 79 64, godziny otwarcia i ceny biletów, Ten adres email do muzeum jest ukrywany , www

Siedzibą Muzeum od 1981 roku jest ratusz. Ratusz miejski w Kutnie w stylu klasycystycznym został wzniesiony w latach 1842-1845, według projektu Bonifacego Witkowskiegona, na działce ofiarowanej przez dziedzica miasta Feliksa Mniewskiego. Swym obszarem badawczym obejmuje Kutno i region kutnowski (w granicach powiatu kutnowskiego), dokumentując przeszłość i teraźniejszość poprzez takie dziedziny jak: archeologia, historia, sztuka, etnografia, przyroda i wojskowość. Najstarsze znaleziska archeologiczne pochodzą z przałomu epoki kamienia i brązu. Datowane na III / II p.n. e. –II / III n.e. Dział historyczny dokumentuje przeszłość miasta. Oprócz zdjęć i dokumentów obrazujących dzieje kutnowskich rodzin, przemysł, handel i rzemiosło, działalność organizacji i stowarzyszeń kulturalno-społecznvch oraz sportowych.

Czytaj więcej...
 
Muzeum Rybołówstwa Drukuj Email
Oceny:  / 10 
» Morskie, Hel (19559, 3.31)   
Czytaj więcej...84-150 Hel, Bulwar Nadmorski 2, tel. 58 675 05 52, godziny otwarcia i ceny biletów, e-mail, www

Na wystawach prezentowane są, narzędzia szkutnicze, przyrządy do połowów ryb i myślistwa morskiego. Wokół kościoła znajduje się skansen tradycyjnych łodzi rybackich. Szczególnie wartościowa jest pełnomorska łódź typu "pomeranka", pochodząca z Dębek. Uwadze polecamy również dawne łodzie znad Zalewu Wiślanego - żakówkę i barkasy. Swoją przystań znalazły tu także kuter pławnicowy i łódź o wdzięcznej nazwie "Dziunia", która stanowiła wyposażenie stacji naukowej im. Arctowskiego na Antarktydzie. Ogółem prezentowanych jest 11 jednostek pływających. Rybacki klimat skansenu tworzą również składziki rybackie wykonane z przepołowionych łodzi i zbiorniki do przechowywania żywych ryb (sadze). Zbiór uzupełniają elementy konstrukcyjne dawnych statków wyłowione z morza przez rybaków.

Czytaj więcej...
 
Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu Drukuj Email
Oceny:  / 6 
» Morskie, Kołobrzeg (17423, 3.14)   
Czytaj więcej...72-350 Niechorze, Al. Bursztynowa 28 , tel. 91 386 32 50, godziny otwarcia i ceny biletów, e-mail, www

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu położone przy Al. Bursztynowej 28 i leży na głównym trakcie spacerowym łączącym Niechorze z Pogorzelicą. Zgodnie z misją muzeum organizowane są ekspozycje czasowe, prezentujące zarówno dzieła należące do jego zbiorów, jak i wypożyczone z innych placówek oraz stanowiące własność prywatnych kolekcjonerów. Prezentowane w trzech niewielkich salach wystawy ukazują specyfikę zawodu rybaka, posługującego się w swojej pracy określonymi narzędziami i sprzętem pomocniczym. Na wystawach eksponowane są m.in. zestaw sieci i haczyków, kosze do transportu ryb, żelazne kotwice, więcierze, ościenie kowalskiej roboty oraz szereg innych ciekawych przedmiotów charakterystycznych dla zawodu rybaka. Zebrane w trakcie tworzenia muzeum zabytki stanowią interesujący wycinek kultury pomorskiej, kształtowanej poprzez określone warunki ekologiczne.

Czytaj więcej...
 
Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu Drukuj Email
Oceny:  / 20 
» Morskie, Świnoujście (15348, 2.64)   
Czytaj więcej...72-600 Świnoujście, Plac Rybaka 1, tel. 91 321 24 26, godziny otwarcia i ceny biletów, Ten adres email do muzeum jest ukrywany , www

Muzeum ma swoją siedzibę w budynku byłego Ratusza Miejskiego. Budynek ten jest najstarszym budynkiem w mieście. Wystawa "Fauna mórz i oceanów" przedstawia różnorodność gatunków zwierząt morskich zamieszkujących słone bądź słonawe wody trzech stref klimatycznych. Można zobaczyć rzadkie, znakomicie spreparowane okazy fauny słonawo-wodnej żyjące w wodach Bałtyku, Zalewu Szczecińskiego i zatoki Pomorskiej, fauny na Antarktyce oraz fauny mórz tropikalnych.Celem wystawy etnograficznej"Narzędzia połowowe" jest pokazanie rybołówstwa, jednego z najstarszych zajęć człowieka. Na wyspie Wolin i w okolicy rybołówstwo odgrywało poważną rolę gospodarczą. Wystawa "Przrządy nawigacyjne" zawiera zbiór różnych instrumentów i pomocy nawigacyjnych (mapy, kompasy itp.) wykorzystywanych przy kierowaniu statkami na morzu.

Czytaj więcej...
 
««  start   « poprzednia    1   2   3   4   5   6   7   8   następna  »   koniec »»

Pozycje: 21 - 25 z 37
 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż