Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wirtualne sobota, 14.12.2024. (0,)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...
Muzea wirtualne
Internetowe Muzeum Solidarności Drukuj Email
Oceny:  / 2 
» Wirtualne (8107, 1.67)   
Czytaj więcej... Ten adres email do muzeum jest ukrywany , www

W Muzeum zgromadzone zostały pamiątki "Solidarności" z lat 1980 - 1990: znaczki pocztowe, podziemne gazetki, banknoty, plakaty oraz wiele innych ciekawych przedmiotów. Można także zapoznać się z treścią najważniejszych dokumentów "Solidarności". Dla tych, którzy nie są świadomi należy przypomnieć, że eksponaty wystawione w muzeum, do roku 1989 były nielegalne, a za ich posiadanie można było zostać surowo ukaranym. Jednak jeszcze trudniejsze zadanie mieli ludzie zajmujący się drukowaniem albo rozpowszechnianiem podobnych przedmiotów i za to należy Im się ogromny podziw i szacunek. Z ciekawszych eksponatów należy wymienić: Znaczki na ubranie; Legitymacje członkowskie; Brelok z hymnem "Solidarności"; Autografy bohaterów Sierpnia zebrane na zjeździe rocznicowym "Solidarności". Podpisał się m. in. Lech Wałęsa.

Czytaj więcej...
 
Muzeum Historii Kobiet Drukuj Email
Oceny:  / 4 
» Wirtualne (10232, 2.11)   
Czytaj więcej...e-mail, www

Wirtualne Muzeum Historii Kobiet jest projektem Fundacji Feminoteka, w skład którego wchodzi stworzenie internetowego miejsca edukacyjno-historycznego oraz opracowywanie biogramów kobiet w formie wystaw tematycznych. Celem projektu jest zachowanie pamięci o Polkach, które przyczyniły się do rozwoju historii, zarówno powszechnej, jak i lokalnej. Nie ma znaczenia, czym się zajmowały i w której z dziedzin były nowatorkami. Mamy tu więc literatki, działaczki społeczne, polityczki i filantropki. Są też bohaterki życia codziennego, tancerki kabaretowe czy sportsmenki. Wszystkie te kobiety łączą takie cechy charakteru jak niezależność myślenia, odwaga i przełamywanie schematów. Niestety, ich wspólną cechą jest także zapomnienie i nieobecność na kartach historii. Sala zatytułowana „Pokolenia kobiet” to mały projekt historyczno-edukacyjny. Jego bohaterkami sa kobiety, które walczyły o niepodległość, a zarazem o prawa kobiet.

Czytaj więcej...
 
Muzeum IV RP Drukuj Email
Oceny:  / 20 
» Wirtualne (7992, 1.66)   
Czytaj więcej...e-mail, www

Muzeum dotyczy historii IV Rzeczypospolitej, czyli lat 2005-2007 kiedy to do władzy doszło Prawo i Sprawiedliwość, partia braci Kaczyńskich. Muzeum przedstawia założenia IV RP, opisuje zjawiska, nastroje i pojęcia powstałe w tamtym okresie. Okres IV RP nazywany jest Rzeczpospolitą Wolską. W działach: IV RP, Wolska, Historia Wolski, Wytyczne do nauczania historii IV RP, Kondominium rosyjsko-niemieckie, Język urzędowy, Rok 1984, Wolacy, Prawi Wolacy, Odnowiciele, Ludność, Instytut Pamięci Narodowej szczegółowo przedstawione zostały założenia IV RP, jej ustrój oraz język. W Muzeum zebrano mnóstwo terminów i pojęć stworzonych na potrzeby IV RP przez jej twórców - braci Kaczyńskich i posłów Prawa i Sprawiedliwości. W działach: Prawo i Sprawiedliwość, Nasz gabinet, Kodeks prawny, Ojciec Dyrektor, PiSjanizm, Filary demokracji PiSjanistycznej, Sejm, Rada Bezpieczeństwa Narodowego, Rada Gabinetowa, Postulowane zasady orzecznictwa, Tymczasowy Rząd Okupacyjny opisano ustrój i władze IV RP.

Czytaj więcej...
 
Muzeum Reklamy Drukuj Email
Oceny:  / 2 
» Wirtualne (8051, 1.67)   
Czytaj więcej...e-mail, www

W Wyższej Szkole Promocji w Warszawie, jedynej w Polsce uczelni prowadzącej studia w specjalności „reklama”, urodził się pomysł powołania do życia wirtualnego muzeum zajmującego się archiwizacją polskiej twórczości reklamowej. Obrazy, dźwięki i filmy gromadzone na nośnikach elektronicznych będą stanowiły materiał dla osób prowadzących badania naukowe oraz młodych adeptów komunikacji rynkowej. Realizując statutowe cele Muzeum podejmuje działania w zakresie: gromadzenia i przechowywania przekazów o charakterze reklamowym oraz katalogowania i naukowego opracowywania zgromadzonych zbiorów; prowadzenia badań naukowych i prac rozwojowych oraz przystosowywania ich wyników do wdrażania w praktyce, doskonalenia metod prowadzenia badań naukowych i prac rozwojowych, opracowywania analiz i ocen dotyczących stanu i rozwoju reklamy, a także propozycji w zakresie wykorzystywania i upowszechniania osiągnięć polskich twórców reklamowych.

Czytaj więcej...
 
Muzeum Rzeczy Nieistniejących Drukuj Email
Oceny:  / 9 
» Wirtualne (9176, 1.89)   

Muzeum to wyjątkowe - największe w świecie, bez początku i końca, utkane z wyobraźni Czytelników "Przekroju". Nie ma ścian, podłóg, sufitów, strażników, filcowych pantofli (choć dla dzieci to atrakcja większa niż eksponaty). Znajdują się w nim przedmioty, których pozornie w ogóle nie ma. Tylko pozornie. Istnieją bowiem w naszej wyobraźni, tkwią w pamięci, wciąż wzbogacają naszego ducha. I - chociaż niematerialne - były, są i pozostaną dla nas ważne. Dziś nazwalibyśmy je "przedmiotami kultowymi". W nagłych zmianach klimatu tkwi cały urok naszego Muzeum. Muzeum wirtualne nie ma granic, rozciąga się wzdłuż, wszerz, w górę i w głąb, a także w czasie. To specjalne miejsce dla wirtualnych fundatorów - tu zostaną przyjęte wszystkie eksponaty. Sąsiadują tu ze sobą rzeczy najprzedziwniejsze - tak jak sąsiadują one w naszej pamięci, tworząc zdumiewająco twórcze mieszanki.

Czytaj więcej...
 
««  start « poprzednia 1   2   następna  »   koniec »»

Pozycje: 1 - 5 z 7
 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż