Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Warszawa niedziela, 09.08.2020. (1,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...
Muzea - Warszawa i okolice

Na mapie • Wystawy, imprezy, wydarzenia • Relacje ze zwiedzania • Trasy zwiedzania • Przewodnicy


Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej Drukuj Email
Oceny:  / 34 
» Wojskowe, Warszawa (22001, 4.87)   
Czytaj więcej...02-920 Warszawa, ul. Powsińska 13, tel. 22 858 22 12, godziny otwarcia i ceny biletów, Ten adres email do muzeum jest ukrywany , www

Muzeum gromadzi sprzęt ciężki Wojska Polskiego i armii obcych, prowadzi działalność poszukiwawczą i wydobywczą oraz organizuje, nadzóruje i uczestniczy w konserwacji obiektów oraz remoncie pomieszczeń i urządzeń fortecznych. Muzeum zostało usytuowane w części XIX-wiecznego rosyjskiego fortu IX Twierdzy Warszawa, przedzielonego ulicą Powsińską na 2 części - większą, obecnie muzeum, i mniejszą - park. Na początku lat 90. XX w. wraz z pozbywaniem się z jednostek przestarzałego sprzętu wojskowego Muzeum Wojska Polskiego utworzyło tu magazyn, pod koniec lat 90. otwarte jako ekspozycja plenerowa i filia muzeum.W forcie tym mieszczą się wystawy stałe: "Polska broń pancerna 1918-1945", "Polskie lotnictwo wojskowe 1917-2000", "Polskie duszpasterstwo wojskowe", "Historia i tradycje Fortu IX Czerniakowskiego" .

Czytaj więcej...
 
Muzeum Powstania Warszawskiego Drukuj Email
Oceny:  / 41 
» Martyrologiczne, Warszawa (38256, 8.41)   
Czytaj więcej...00-844 Warszawa, ul. Grzybowska 79, tel. 22 539 79 05, godziny otwarcia i ceny biletów, e-mail, www

Muzeum otwarto w sześćdziesiątą rocznicę wybuchu Powstania. Mieści się w dawnej elektrowni tramwajowej, zabytku architektury przemysłowej z początku XX w. Muzeum prowadzi działalność naukowo-badawczą oraz edukacyjną poświęconą dziejom powstania warszawskiego oraz historii i dorobku Polskiego Państwa Podziemnego. Gromadzi zbiory poświęcone tym zagadnieniom. Ekspozycja stała zlokalizowana jest na trzech kondygnacjach (parter, antresola i piętro), na całkowitej powierzchni ponad 3000 m2. Składa się na nią ponad 500 eksponatów, 1 200 fotografii, 225 informacji biograficznych i historycznych, a także mapy, tablice, filmy, kroniki, zaaranżowane w porządkach chronologicznym i tematycznym. Muzeum wykorzystuje najnowsze techniki audiowizualne pozwalające na interaktywne uczestniczenie w oglądaniu eksponatów.

Czytaj więcej...
 
Muzeum Pożarnictwa w Warszawie Drukuj Email
Oceny:  / 43 
» Pożarnictwa, Warszawa (50403, 12.45)   
Czytaj więcej...
Fot. Hiuppo
00-891 Warszawa, ul. Chłodna 3, tel. 22 620 98 27, godziny otwarcia i ceny biletów, e-mail, www

Muzeum Pożarnictwa w Warszawie powstało w roku 1983r., mieści się w siedzibie historycznych koszar mirowskich odbudowanych po II wojnie światowej, gdzie swoją służbę pełnili strażacy Warszawskiej Straży Ogniowej przed i po zakończeniu działań wojennych. Zbierane przez lata i wyeksponowane na powierzchni1000 m2 zbiory obejmują dokumenty, fotografie, sprzęt gaśniczy i ratowniczy, mundury i uzbrojenie osobiste a także wspaniale zachowane i odrestaurowane pojazdy konne oraz samochody. Muzeum proponuje projekcje filmowe a do dyspozycji zwiedzających jest również biblioteka. Kilka tysięcy eksponatów prezentowanych jest w siedmiu salach podzielonych tematycznie z uwzględnieniem okresów historycznych. W sali pojazdów konnych prezentowane są dwie sikawki kołowe (cztery koła) XVIII-XIX wiek oraz jedna sikawka dwukołowa z XIX wieku oraz beczka do przewożenia wody na podwoziu czterokołowym z XIX wieku o pojemności 0,6m3.

Czytaj więcej...
 
Muzeum Przemysłu w Warszawie Drukuj Email
Oceny:  / 5 
» Techniczne, Warszawa (16040, 3.53)   
Czytaj więcej...00-841 Warszawa, ul. Żelazna 51/53, tel. 22 000 00 00, godziny otwarcia i ceny biletów, e-mail, www

Muzeum Przemysłu mieszczące się w Zabytkowym Zakładzie Przemysłowym dawnej Fabryce Norblina gromadzi i zabezpiecza zabytki techniki z zakresu dwóch kolekcji: zabytków przemysłu i zabytków motoryzacji. Zabytki przemysłu stanowią hale dawnej Fabryki Norblina wraz z wyposażeniem. Kolekcja ta obrazuje rozwój warszawskiego przemysłu metalowego od połowy XIX wieku do okresu po II wojnie światowej. Najcenniejszymi zabytkami z tej kolekcji są: Budynek Administracyjny z Namiarownią, którego podstawy pochodzą z końca wieku XVIII - są pozostałościami oficyn pałacyku Franciszka Ryxa, Hala Odlewni z wyposażeniem - jedyna w Europie zachowana w oryginalnym stanie, Hala Prasy 1000-tonowej. Muzeum Przemysłu jest nieczynne z powodu likwidacji.

Czytaj więcej...
 
Muzeum Puszczy Kampinoskiej Drukuj Email
Oceny:  / 23 
» Przyrodnicze, Warszawa (24793, 6.17)   
Czytaj więcej...
Fot. makakto
05-085 Kampinos, Granica, tel. 22 725 01 23, godziny otwarcia i ceny biletów, e-mail, www

Muzeum Puszczy Kampinoskiej utworzone zostało w 1964 r. w niewielkim budynku byłej „kasjerówki” Nadleśnictwa Kampinos. Wchodzi w skład zespołu obecnie zabytkowych, drewnianych budynków. Drewniane budynki nadleśnictwa Kampinos zostały wybudowane w okresie międzywojennym, w modnym wówczas stylu tzw. architektury narodowej, czerpiącej zarówno ze szlacheckiego baroku, jak i ze stylu zakopiańskiego. W trzech salach zaprezentowano: świat zwierząt i roślin Kampinoskiego Parku Narodowego oraz pamiątki związane z historią terenów Puszczy (głównie z okresu II Wojny Światowej i Powstania Styczniowego). Ekspozycja przedstawia walory przyrodnicze, jak i historię okolicy. W puszczy znajdują się ważne stanowiska archeologiczne oraz wiele pamiątek po działaniach wojennych, głównie z okresu powstania styczniowego i II wojny światowej. Wokół budynku muzeum rośnie kilka pomnikowych dębów.

Czytaj więcej...
 
««  start   « poprzednia    1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   następna  »   koniec »»

Pozycje: 46 - 50 z 74
 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2020  Testa Software - witryna na sprzedaż