Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Gdańsk arrow Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku wtorek, 02.03.2021. (2,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...
Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku Drukuj Email
Oceny:  / 16 
KiepskiBardzo dobry 
» Morskie, Gdańsk (27236, 5.68)   
Muzeum Morskie, Gdańsk80-751 Gdańsk, ul. Ołowianka 9-13, tel. 58 301 86 11, godziny otwarcia i ceny biletów, Ten adres email do muzeum jest ukrywany , www

Narodowe Muzeum Morskie przyjmuje za swoje posłannictwo ochronę dziedzictwa nautologicznego, poprzez gromadzenie i zabezpieczanie zabytków związanych z żeglugą, szkutnictwem, okrętownictwem, rybołówstwem oraz upowszechnia wiedzę o nich, a także o morskiej historii Polski i jej gospodarce. Muzeum przyjęło jako podstawowe zadanie dokumentowanie i popularyzowanie historii i współczesności polskiej gospodarki, techniki i kultury morskiej. Ze względu na nikłość zachowanych zbiorów historyczno-morskich, muzeum podjęło kilka inicjatyw, które zaowocowały unikatowymi kolekcjami. Przede wszystkim rozpoczęło pionierskie w Polsce systematyczne poszukiwania i badania podwodne w Bałtyku. Muzeum realizuje swoją misję poprzez prace badawcze, konserwację zabytków, organizację wystaw i uczestnictwo w stowarzyszeniach muzealniczych.

Wystawy stałe: "Polacy na morzach świata" - przekrojowa wystawa o morskich dziejach Polski i Polaków od wczesnego średniowiecza aż po czasy współczesne, "Archeologia Morska i Nurkowanie" - historia nurkowania oraz najciekawsze stanowiska archeologiczne w Polsce i na świecie i "Galeria Morska" - ekspozycją malarstwa marynistycznego.

Wystawy stałe

Archeologia Morska i NurkowanieArcheologia Morska i Nurkowanie
 / 1 - otwarta (2396, 0.63)
Wystawa ukazuje historię nurkowania oraz najciekawsze stanowiska archeologiczne w Polsce i na świecie. Pierwsze przykłady penetracji podwodnych głębin pochodzą z III tysiąclecia p.n.e. ze starożytnej Persji, gdzie handlowano perłami i masą perłową, wydobywaną z dna morskiego. Na wystawie prezentowany jest sprzęt do nurkowania: skafandry, aparaty, różne typy dzwonów nurkowych, przy użyciu których próbowano eksplorować dno morskie.
Galeria MorskaGaleria Morska
 / 2 - otwarta (3667, 0.97)
Jedyna w Polsce stała ekspozycja malarstwa marynistycznego. Została przygotowana w całości ze zbiorów własnych Muzeum. Na ekspozycję składa się 81 obrazów polskich i obcych, podzielonych na następujące działy: "Malarstwo dawne szkół: włoskiej, holenderskiej, flamandzkiej i francuskiej"; "Malarstwo europejskie XIX i pocz. XX wieku"; "Malarstwo polskie XIX i pocz. XX w."; "Polskie malarstwo międzywojenne" oraz "Portret kapitański".
Polacy na morzach świataPolacy na morzach świata
 / 0 - otwarta (1695, 0.45)
Historyczna, przekrojowa wystawa o morskich dziejach Polski i Polaków od wczesnego średniowiecza aż po czasy współczesne. Ekspozycja jest bogato dokumentowana oryginalnymi zabytkami wydobytymi z dna morskiego w trakcie archeologicznych badań podwodnych. W części poświęconej czasom najdawniejszym można oglądać czółno wiślane z IX wieku, a także ładunek piętnastowiecznego statku handlowego nazwanego Miedziowcem, na który składają się plastry miedzi, ruda żelaza, smoła i wosk pszczeli.

Mapa

Komentarze

1. Dodane przez dorcus, w dniu - 29-08-2008 18:28
Tu trzeba mieć zdrowie! Olbrzymie muzeum w zrekostruowanych spichlerzach. Świetnie zrealizowane merytorycznie i wystawienniczo. Zaczynamy zwiedzanie od powstania morza Bałtyckiego, a następnie krok po kroku jesteśmy prowadzeni przez związki człowieka z morzem. Miła dla oka, bardzo dobra merytorycznie, nastawiona na zwiedzającego. Warto zobaczyć! (*****)
2. Dodane przez Tamara, w dniu - 07-06-2012 06:45
Świetne muzeum! Bardzo dużo eksponatów. Trzeba zarezerwować sobie sporo czasu, ale naprawdę warto! Bardzo polecam. :) :)
3. Dodane przez Ppp, w dniu - 27-02-2016 15:50
Najmądrzejszym sposobem jest przyjechać do Trójmiasta i iść tam kilkakrotnie. Ja tak zrobiłem, a i tak na każdą cześć "poszło" po dwie godziny. w sumie największe wrażenie zrobił na mnie "Sołdek".

Napisz komentarz
  • Treść komentarza, powinna dotyczyć atualnie wyświetlonej strony.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Komentarze naruszające netykietę nie będą publikowane.
  • Odśwież swoją przeglądarkę (F5), by dokonać zmiany kodu przed użyciem przycisku Wyślij.
  • Zachowaj w pamięci treść, jeżeli pomyliłeś kod.
Imię:
Komentarz:Ochrona:* Code

Relacje ze zwiedzania

Strony użytkowników
(brak)
Dodaj stronę - zaproponuj stronę zawierającą realację ze zwiedzania, galerię lub bloga.
 
 

Przewodnicy

 Po muzeum oprowadzi przewodnik
Andrzej MłotAndrzej Młot - Trójmiasto Gdańsk Gdynia Sopot -Pomorskie Pilot ...
Przewodnik turystyczny z duzym stażem i doświadczeniem.Dostosowuje trasy i obiekty oraz tematykę do potrzeb turysty Posiadam duże możliwosci orgfanizacyje w zakresie uśług na terenie Trójmiasta jak również na terenie Pomorza. Szczególne zainteresowania -tematyka morska historyczna i współczesna. Z dużą przyjemnościa oprowadzam turystów po obiektach muzealnych i sakra...
języki: polski, rosyjski
Ewa MoszczyńskaEwa Moszczyńska - Przewodnik miejski i muzealny (Gdańsk, Trójmiasto,...
Zapraszam na wyprawy i wycieczki po Gdańsku, Gdyni, Sopocie i regionie. Posiadam również licencję przewodnika po Zespole Zamkowym w Malborku. Jako przewodnik jestem aktywna od 2002 r. i ciągle odkrywam nowe ciekawostki. Z przyjemnością oprowadzam także po muzeach. Pomogę Państwu opracować program, doradzę, podpowiem i zabiorę w fascynującą podróż :o)
języki: niemiecki, polski

 Przewodnicy miejscy
Anna KotułaAnna Kotuła - Muzeum Drugiej Wojny Światowej, Przewodnik Miejski...
Jestem licencjonowanym przewodnikiem miejskim po Trójmieście (Gdańsk, Gdynia i Sopot). Oprowadzam w języku angielskim, hiszpańskim oraz holenderskim (niderlandzkim). Jestem przewodnikiem po Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Oferuję zwiedzanie Muzeum Emigracji w Gdyni. Zapraszam zarówno grupy zorganizowane jak i turystów indywidualnych. Chętnie pilotuję grupy przyjaz...
języki: angielski, hiszpański, holenderski, niderlandzki
Ewa CzerwińskaEwa Czerwińska - przewodnik miejski -Gdańsk, Sopot, Gdynia
Jestem licencjonowanym przewodnikiem trójmiejskim (Gdańsk - Sopot - Gdynia). Z wielką przyjemnością prezentuję, odwiedzającym nas turystom, najpiękniejsze i najciekawsze zakątki naszych trzech miast. Oprowadzam również po trójmiejskich muzeach. Za świadczone usługi wystawiam rachunki. Serdecznie zapraszam!
języki: polski


  Jesteś przewodnikiem? - dodaj swoje bezpłatne ogłoszenie

Oddziały
Źródła, więcej informacji

Tekst: Strona internetowa muzeum


Zobacz także

Muzeum Horroru
Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Centrum Nauki EXPERYMENT
Piwnica pod Fortuną
Muzeum Oręża Polskiego w Jantarowym Kasztelu w Kiermusach
Parowozownia Skierniewice
Muzeum Mydła i Historii Brudu
Muzeum im ks. Józefa Tischnera w Starym Sączu
Ekspozycja historyczno - dydaktyczna przy Górze Śmierci
Ogrody doświadczeń - Humanitarium
 
 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2021  Testa Software - witryna na sprzedaż