Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Przyrodnicze niedziela, 21.07.2024. (1,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...
Muzea przyrodnicze
Muzeum Poleskiego Parku Narodowego Drukuj Email
Oceny:  / 4 
» Przyrodnicze, Lublin (13001, 2.32)   
Czytaj więcej...
fot. Andrzej Różycki
22-234 Stare Załucze, tel. 82 571 21 99, godziny otwarcia i ceny biletów, e-mail, www

Muzeum w w Załuczu Starym jest ważnym obiektem edukacyjnym Parku. Składa się z muzeum, wiaty muzealnej, ścieżki „Żółwik" z oczkiem wodnym, Ośrodka Rehabilitacji zwierząt z wolierą dla ptaków i wybiegiem dla ssaków, oraz zadaszenia turystycznego i miejsca na ognisko. W części muzealnej zgromadzone są zbiory na które składają się eksponaty: archeologiczne, etnograficzne, historyczne (militaria, numizmaty, dokumenty) i przyrodnicze, a także prezentujące dziedzictwo kulturowe Polesia Zachodniego. W wiacie muzealnej znajdują się duże eksponaty etnograficzne, które nie zmieściły się w muzeum. Na szczególną uwagę zasługują tu: sąsieg - pojemnik na zboże wydłubany z jednego pnia 250 letniej sosny oraz wozy chłopskie i bryczki produkowane niegdyś w Załuczu Starym. Natomiast ścieżka "Żółwik" prezentuje wiadomości dotyczące żółwia błotnego oraz budowy lasu i jego mieszkańców.

Czytaj więcej...
 
Muzeum Przyrodnicze Drukuj Email
Oceny:  / 19 
» Przyrodnicze, Świnoujście (15822, 2.69)   
Czytaj więcej...72-500 Międzyzdroje, Niepodległości 3a, tel. 91 328 07 37, godziny otwarcia i ceny biletów, e-mail, www

Trzon Muzeum Przyrodniczego stanowi 5 sal wystawienniczych. Ekspozycje stałe prezentują piękno i niepowtarzalność przyrody Parku, bogactwo fauny i flory (między innymi ptactwo Wstecznej Delty Świny z największą w polskich muzeach kolekcją samców batalionów w szacie godowej, reprezentatywne dla fauny Wolina ssaki leśne, a także zwierzęta wodnych ekosystemów Parku), budowę geologiczną wyspy oraz bursztyn bałtycki. Wystawa "Przyroda Wolińskiego PN" to realistyczne dioramy, przedstawiające zwierzęta w ich naturalnych środowiskach. Obok muzeum stała ekspozycja pary żywych orłów bielików (symbol Wolińskiego Parku Narodowego).

Czytaj więcej...
 
Muzeum Przyrodnicze BdPN w Ustrzykach Dolnych Drukuj Email
Oceny:  / 15 
» Przyrodnicze, Sanok (18179, 3.13)   
Czytaj więcej...38-700 Ustrzyki Dolne, ul. Bełzka 7, tel. 13-46-11-091, godziny otwarcia i ceny biletów, e-mail, www

Ekspozycja “Bieszczady dawniej i dziś” przedstawia historię i współczesność regionu (osadnictwo, rozmieszczenie i architekturę obiektów sakralnych, dworów, pałaców). Urozmaicają ją modele architektoniczne cerkwi, wiejskiej chaty, dworu oraz sprzęty i narzędzia codziennego użytku. Na wystawie “Biologia i systematyka świata zwierząt" przy pomocy plansz, okazów, modeli plastycznych i fotografii prezentowane są podstawowe wiadomości o systematyce, pochodzeniu, anatomii i morfologii zwierząt oraz ich trybie życia i sposobach rozmnażania. Ekspozycja “"Wybrane zagadnienia z paleontologii" przedstawia w skrócie okresy i zasięgi zlodowaceń na obszarze Polski oraz szczątki zwierząt kopalnych (mamuta, jelenia olbrzymiego, niedźwiedzia jaskiniowego i żubra kopalnego), które wymarły pod koniec epoki lodowcowej (plejstocenu).

Czytaj więcej...
 
Muzeum Przyrodnicze im. Wł. Szafera w Ojcowie Drukuj Email
Oceny:  / 45 
» Muzea przyrodnicze, Kraków (42997, 7.58)   
Czytaj więcej...32-047 Ojców 13, tel. 12 389 20 05 w. 208, godziny otwarcia i ceny biletów, Ten adres email do muzeum jest ukrywany , www

Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego im. Prof. Władysława Szafera zostało utworzone w 1965 r. Mieści się w centrum Ojcowa. Zadaniem Muzeum jest gromadzenie i zabezpieczenie eksponatów przyrodniczych, archeologicznych i historycznych z terenu Parku i okolic oraz udostępnienie części z nich w postaci ekspozycji zwiedzającym Park. Ekspozycja o łącznej powierzchni 200 m2 podzielona jest na cztery działy tematyczne: budowa geologiczna, pradzieje Ojcowa i okolic, fauna OPN (z podziałem na kręgowce i bezkręgowce) oraz flora OPN. Celem wystawy jest prezentacja i wyjaśnienie zagadnień z jakimi można zetknąć się podczas zwiedzania OPN. W budynku Muzeum mieści się pracownia naukowo-badawcza Parku. Zwiedzanie ekspozycji rozpoczyna projekcja filmu w technologii 3D, ukazującego prehistorię i procesy które kształtowały rzeźbę okolic Ojcowa oraz dzisiejszy wygląd Doliny Prądnika.

Czytaj więcej...
 
Muzeum Przyrodnicze ISEZ PAN w Krakowie Drukuj Email
Oceny:  / 28 
» Muzea przyrodnicze, Kraków (33161, 5.85)   
Czytaj więcej...31-049 Kraków, ul. Św. Sebastiana 9, tel. 12 429 10 49, godziny otwarcia i ceny biletów, Ten adres email do muzeum jest ukrywany , www

Muzeum gromadzi żywe okazy fauny i flory z najodleglejszych zakątków świata, tworząc najbardziej egzotyczne miejsce w Krakowie i jedyny tego typu obiekt w Polsce. W akwariach można zobaczyć rekina bambusowego, mureny, piranie, jesiotry, błazenki (popularnie zwane rybką Nemo), koniki morskie, rozdymki, rozgwiazdy, koralowce czy ukwiały. Terraria natomiast to nie tylko ogromne żółwie, jaszczurki, warany, tropikalne żaby, kameleony, ale także różne gatunki pająków i stawonogów i jedne z najmniejszych na świecie małpek – tamaryny białoczube – a to tylko niewielka część kolekcji. Dodatkowo, tylko tu, można oglądać ekspozycję najbardziej jadowitych węży świata! Komnatę Jadowitych zamieszkują m.in. takie okazy jak: grzechotnik Waglera, biczówka, grzechotnik wenezeuleski, heloderma meksykańska oraz mokasyn miedziogłowy. 

Czytaj więcej...
 
««  start   « poprzednia    1   2   3   4   5   6   7   8   następna  »   koniec »»

Pozycje: 11 - 15 z 38
 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż