Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... poniedziałek, 27.05.2024. (4,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 3 z 3
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 1 - zakończona (2028, 0.41)
Toruń / Muzeum Etnograficzne w Toruniu
wystawa czasowa -
Wystawa dotyczy niektórych aspektów współczesnej kultury Indian Bora mieszkających w Amazonii peruwiańskiej w dorzeczu rzeki Ampiyacu. Pokazuje wyróżnione w fenomenalistyczny sposób elementy tradycyjnej kultury tego ludu, które dziś są już na ogół wymieszane z różnymi aspektami kultury metyskiej, tworzącej z kulturami tubylczymi wspólny obraz kultury społeczności leśnych Amazonii. Wystawa jest wynikiem wstępnych badań etnograficznych przeprowadzonych w styczniu-marcu 2009 roku.
 / 0 - otwarta (2018, 0.41)
Toruń / Muzeum Etnograficzne w Toruniu
wystawa stała - biograficzna
Profesor Maria Znamierowska-Prüfferowa była twórczynią Muzeum Etnograficznego, funkcjonującego od 1 stycznia 1959 r. jako samodzielna instytucja, przekształcona z Działu Etnograficznego Muzeum w Toruniu. Organizując dział wkrótce po przyjeździe z Wilna, w 1946 r., Maria Znamierowska-Prüfferowa od początku planowała utworzenie samodzielnego muzeum, a także skansenu. Doprowadziła do powstania Muzeum, była jego dyrektorem do czasu odejścia na emeryturę w 1972 r.
 / 2 - otwarta (2167, 0.44)
Toruń / Muzeum Etnograficzne w Toruniu
wystawa stała - etnograficzna
Tajemnice codzienności... to jedna z najnowocześniejszych ekspozycji stałych w polskim muzealnictwie etnograficznym. Prezentuje życie codzienne ludzi zamieszkujących wsie i małe miasta regionów etnograficznych: Kujaw, ziemi chełmińskiej, Kaszub, Borów Tucholskich, Kociewia, Pałuk, ziemi dobrzyńskiej i Krajny. Ekspozycja podkreśla pograniczny charakter kultury ludowej, na którą duży wpływ miała kultura mieszczańska i szlachecka oraz zmiany polityczne i cywilizacyjne stulecia 1850-1950.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż