Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... sobota, 13.04.2024. (3,1)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 5 z 5
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 3 - otwarta (2119, 0.43)
Wałbrzych / Muzeum Groß-Rosen w Rogoźnicy
wystawa stała - historyczna
Ekspozycja prezentuje przedmioty pochodzące z prac wykopaliskowych prowadzonych na terenie byłego obozu. Zamierzeniem tej wystawy jest przybliżenie ponurej atmosfery dnia codziennego obozu.
 / 0 - otwarta (2065, 0.42)
Wałbrzych / Muzeum Groß-Rosen w Rogoźnicy
wystawa stała - historyczna
Po kompleksowym remoncie i konserwacji, ponownie udostępniono zwiedzającym zachowaną część (piwniczną) baraku więźniarskiego nr 9/10, tzw. francuskiego. Na zewnątrz (podłoga nieistniejącego piętra pełniąca obecnie funkcję dachu) , w środkowej części zachowano, jako tzw. świadków, fragmenty posadzki i armatury wodno-kanalizacyjnej. Wewnątrz pokazano typowe wyposażenie baraku więźniarskiego: szafy, prycze, stoły i stołki.
 / 0 - otwarta (1909, 0.39)
Wałbrzych / Muzeum Groß-Rosen w Rogoźnicy
wystawa stała - historyczna
Wystawa stała (w lewym skrzydle bramy głównej KL Gross-Rosen), o charakterze historyczno-edukacyjnym. Ekspozycja przedstawia genezę i rozwój systemów totalitarnych w Europie w latach 1919-1945. Szczególną uwagę zwrócono na problem kształtowania się faszyzmu niemieckiego i powstania obozów koncentracyjnych. W tle przedstawiono los, pojedynczego człowieka, byłego więźnia obozu Gross-Rosen i jego rodziny. Ekspozycja prezentuje również fakty związane z totalitaryzmem stalinowskim.
 / 0 - otwarta (2601, 0.53)
Wałbrzych / Muzeum Groß-Rosen w Rogoźnicy
wystawa stała - historyczna, martyrologiczna
Pod koniec 2008 r. w baraku w prawym skrzydle bramy wejściowej na teren byłego obozu, została otwarta nowa wystawa pt. "AL Riese - filie byłego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen", według scenariusza dr Doroty Suli. Kryptonimem "AL Riese" określano sieć obozów, podległych KL Gross-Rosen, rozlokowanych w Górach Sowich (Eulengebirge) i Zamku Książ (Fürstenstein), powstałych w związku z rozpoczętą w 1943 roku budową kolejnej kwatery Hitlera.
 / 0 - otwarta (1972, 0.4)
Wałbrzych / Muzeum Groß-Rosen w Rogoźnicy
wystawa stała - historyczna, martyrologiczna
Wystawa ta prezentuje nie tylko historię obozu, ale również okrutne realia codziennego życia więźniów, wykorzystując do tego celu różnorodny materiał zdjęciowy, mapy, oryginalne dokumenty, przedmioty codziennego użytku, także te wytworzone przez samych więźniów. Dopełnieniem są grafiki wykonane przez byłych więźniów KL Gross-Rosen: Jana Komskiego, Szmula Laitnera i Antoniego Gładysza oraz fragmenty wspomnień ich obozowych kolegów.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż