Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... sobota, 01.04.2023. (0,)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 2 z 2
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 1 - otwarta (2706, 0.59)
Hel / Muzeum Rybołówstwa
wystawa stała - historyczna
Wystawa prezentuje szereg zagadnień związanych z historią Bałtyku od rybołówstwa na Pomorzu Gdańskim i na Zalewie Wiślanym poprzez dzieje samego Półwyspu Helskiego, kończąc na współczesnych problemach związanych z gospodarką morską i ekologią. Zwiedzający zobaczy na niej przykłady typowej fauny bałtyckiej, narzędzia szkutnicze, przyrządy do połowów ryb i myślistwa morskiego. Wokół kościoła znajduje się skansen tradycyjnych łodzi rybackich.
 / 0 - otwarta (3025, 0.66)
Hel / Muzeum Rybołówstwa
wystawa stała - historyczna, fotografie
Wystawa prezentuje historię i osadnictwo w delcie Wisły na przestrzeni dziejów. Na 34 barwnych posterach przedstawione zostały zagadnienia związane z kształtowaniem się delty Wisły i jej regulacją, ewolucją osadnictwa na tym terenie, powstawaniem i rozwojem ośrodków miejskich i portów nad Dolną Wisłą ze szczególnym uwzględnieniem Gdańska. Omawia też spław wiślany jako ważny element "Złotego Wieku" żeglugi wiślanej i Gdańska w XVI w., szkutnictwo pomorskie i nowożytne budownictwo okrętowe.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2023  Testa Software - witryna na sprzedaż