Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... czwartek, 13.06.2024. (1,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...
Dziecięce troski i beztroski
Dziecko w społeczności wiejskiej Podlasia XIX / XX w.
Wystawa stałaotwarta (3088, 0.62)
skansen, etnograficzna
Oceny:  / 3
KiepskiBardzo dobry 
Wystawa ukazuje świat wiejskiego dziecka od czasu niemowlęctwa po lata nauki szkolnej. We wnętrzu wiejskiej chaty można zobaczyć przedmioty związane z życiem codziennym dziecka od najmłodszych lat, takie jak kołyski, wózki, czy też chodziki. Niezwykle ważną rolę w życiu dzieci odgrywały zabawki, stąd też na wystawie starano się ukazać ich wyjątkową różnorodność, od prostych wykonanych z tkaniny lub drewna po porcelanowe lalki. Liczną grupę eksponatów stanowią przedmioty szkolne.
zbiór prezentują zeszyty szkolne z początku lat pięćdziesiątych XX w., ich treść ściśle nawiązuje do ówczesnych wydarzeń politycznych. Na ekspozycji przedstawiono dziecięce ubrania, w tym unikalne szkolne mundurki sprzed kilkudziesięciu lat. Wraz z ekspozycją został udostępniony dla najmłodszych plac zabaw z wyposażeniem nawiązującym do dawnych wiejskich zabawek, np. konikami na biegunach.
Fragment wystawy poświęconej wiejskiemu dziecku
Źródło, więcej informacji: Strona wystawy
 
 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż