Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... poniedziałek, 26.02.2024. (3,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...
Kręgi kamienne w Odrach
Rezerwat archeologiczno-przyrodniczy
Wystawa stałaotwarta (2683, 0.55)
archeologiczna, przyrodnicza
Oceny:  / 1
KiepskiBardzo dobry 
Archeolodzy już w latach 60. rozpoczęli regularne prace badawcze na terenie najbardziej znanego i świetnie zachowanego cmentarzyska kręgów kamiennych w Odrach, które stanowi jedno z cenniejszych tego typu krajobrazów kulturowych w Europie. Rezerwat Kręgi Kamienne w Odrach cieszy się dużym zainteresowaniem odwiedzających region turystów. Muzeum zorganizowało stałą ekspozycję archeologiczno-przyrodniczą.
Wystawa pomyślana jest jako ekspozycja dwuczęściowa. W pierwszej zaprezentowano najcenniejsze znaleziska archeologiczne, dokumentujące kulturę materialną i duchową Gotów, pozyskane w trakcie prac wykopaliskowych (ceramikę, biżuterię, przybory i narzędzia), makietę cmentarzyska, plansze objaśniające, rekonstrukcje grobów. Natomiast część przyrodnicza pokazuje wiele niezwykle cennych gatunków porostów występujących na terenie rezerwatu oraz Borów Tucholskich (w rezerwacie rozpoznano 80 gatunków, niektóre z nich znane są w Polsce jedynie ze stanowiska w Odrach), a także najciekawsze i najbardziej typowe dla borów zbiorowiska roślinne.
Źródło, więcej informacji: Strona wystawy
 
 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż