Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... niedziela, 19.05.2024. (2,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...
Śląskie malarstwo pejzażowe II poł. XIX i I poł. XX w.
Wernisaż pejzażu śląskiego w MZL
Wystawa czasowa 09.11.2011 - ... - otwarta (3224, 0.7)
Oceny:  / 1
KiepskiBardzo dobry 
Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza na otwarcie wystawy Śląskie malarstwo pejzażowe II poł. XIX i I poł. XX w. w dniu 9 listopada o godz. 17.00.
Przełom XIX i XX wieku to czas szybkiego cywilizacyjnego rozwoju, artyści tego okresu dążąc do ukazania całego bogactwa i zmienności świata przyrody podnieśli pejzaż na wyżyny sztuki. Obrazy prezentowane na wystawie śląskiego malarstwa pejzażowego są często spojrzeniem artysty z perspektywy pory roku, dnia, czy ledwie chwili wyrażonej jednym charakterystycznym dla niej mgnieniem światła. Dla wielu malarzy Karkonosze i najbliższe okolice stały się ważnym tematem. Należał do nich Adolf Dressler, jeden z najbardziej znanych śląskich pejzażystów XIX wieku. Na wystawie prezentujemy jego dwie prace: Na skraju lasu oraz charakterystyczny panoramiczny widok Tartaku w okolicy Jagniątkowa. Na ekspozycji są także cenne akcenty o charakterze regionalnym, należą do nich prace urodzonego w 1809 roku Carla Friedricha Seifferta oraz już XX-wiecznego twórcy Gerharda Reischa, związanych z Zieloną Górą.
Pokazana w zielonogórskim muzeum wystawa śląskiego malarstwa pejzażowego prezentuję imponujący zbiór 75 dzieł 45 artystów począwszy od drugiej połowy XIX wieku do połowy XX stulecia.
Ze zbioru pejzażystów śląskichZe zbioru pejzażystów śląskich
Czynna: 09.11.2011 godz. 17.00
Bilety: wstęp wolny
Kurator: Longin Dzieżyc
Źródło, więcej informacji: Strona wystawy
 
 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż