Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... poniedziałek, 27.05.2024. (2,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...
Igłą i kwasem - ryciny Christiana Mischke
Wystawa grafiki warsztatowej
Wystawa czasowa 18.11.2011 - 15.01.2012 - zakończona (1912, 0.42)
Oceny:  / 3
KiepskiBardzo dobry 
Muzeum Ziemi Lubuskiej serdecznie zaprasza na wernisaż grafiki warsztatowej Christiana Mischke, który odbędzie się w piątek, 18 listopada o godz. 17.00. Wystawa "Igłą i kwasem - ryciny Christiana Mischke" prezentuje ponad 130 prac niemieckiego grafika z lat 1971-2008. Christian Mischke uprawia grafikę warsztatową, głównie techniki druku wklęsłego (m.in. akwatintę, akwafortę, suchą igłę, mezzotintę).
Tematyka prac oraz kunszt wykonania stanowią o pokrewieństwie sztuki Christiana Mischke z tradycją dawnej grafiki. W jego twórczości widoczne są odwołania do twórczości Albrechta Dürera, czy Albrechta Altdorfera. Tematyczne podobieństwa wynikające z osobistych upodobań wskazują także na XIX-wiecznych artystów, przede wszystkim na jednego z czołowych przedstawicieli niemieckiego romantyzmu Caspara Davida Friedricha. Wizyjne kompozycje ukazują często ożywiony sztafażem pejzaż o romantycznym rodowodzie.
Jego ryciny reprezentują "poetycki realizm". Łączy w nich wirtuozerię warsztatu z poetycko-surrealną wyobraźnią, elementy realistyczne ze światem fantastycznej rzeczywistości, pełnej metafor, ukrytych znaczeń i zagadkowych symboli.
Maekhong
Czynna: 18.11.2011 godz. 17.00
Bilety: wstęp wolny
Kurator: Marta Gawęda
Źródło, więcej informacji: Strona wystawy
 
 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż