Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... poniedziałek, 27.05.2024. (0,)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...
Szczecin, jakiego już nie ma
Wystawa stałaotwarta (2506, 0.5)
historyczna
Oceny:  / 4
KiepskiBardzo dobry 
Wystawa jest ilustracją przedwojennego miasta, utrwaloną na obrazach, grafikach, pocztówkach i plakatach, a także wspomnieniem jego dawnych mieszkańców poprzez ocalałe po nich przedmioty i pamiątki: elementy wyposażenia mieszkań i restauracji, szyldy i reklamy, produkowane w Szczecinie sprzęty i narzędzia, jak maszyny do szycia i do pisania ze znanych zakładów Stoewera.
Dla szczecińskich malarzy szczególnie atrakcyjnym rejonem pozostała - jak przed wiekami - okolica portu i nabrzeża, a także malownicze zaułki starówki - koło zamku, dawnego ratusza, spichlerzy. Nową wizytówką miasta stał się okazały zespół obecnych Wałów Chrobrego, a w latach 30. nowoczesny elewator zbożowy, wykorzystywany jako symbol możliwości przeładunkowych portu, lansowanego na plakatach reklamowych jako brama Bałtyku.


Wiele z prezentowanych na wystawach zabytków to dary przedwojennych i obecnych mieszkańców Szczecina, którzy poprzez piękny gest przekazania ich do Muzeum chcą zachować je dla następnych pokoleń.
Źródło, więcej informacji: Strona wystawy
 
 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż