Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Suwałki arrow Muzeum Wigier wtorek, 02.03.2021. (2,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...
Muzeum Wigier Drukuj Email
Oceny:  / 5 
KiepskiBardzo dobry 
» Przyrodnicze, Suwałki (9564, 2.4)   
Muzeum Wigier, Stary Folwark, Suwałki
Fot. Polimerek
16-402 Stary Folwark 50, tel. 87 563 01 52, godziny otwarcia i ceny biletów, Ten adres email do muzeum jest ukrywany , www

Muzeum mieści się budynku dawnej Stacji Hydrobiologicznej. W tym nowoczesnym obiekcie można poznać na wskroś jezioro Wigry – od głębin i żyjących w nich organizmów aż po malownicze, nadwodne pejzaże. Zwiedzanie rozpoczyna się od wystawy poświęconej działalności Stacji Hydrobiologicznej przed wybuchem drugiej wojny światowej. Są tu zgromadzone między innymi publikacje naukowe zawierające wyniki badań pracowników stacji, w tym jej założyciela i kierownika - dr Alfreda Lityńskiego. Biegnący obok wiwarium korytarz doprowadza do wnętrza lodowca. Makieta fragmentu lodowca posiada dioramy z trójwymiarowymi zdjęciami śnieżno-lodowych pustyń, takich jakie tu były w epoce lodowcowej. Przy lodowcu jest prezentowany krótki film o kształtowaniu się nadwigierskiego krajobrazu. Dalsza część wystawy poświęcona jest głębinom jeziora Wigry. Środkową cześć zajmuje "batyskaf". Atrakcją batyskafu są wypełnione wodą bulaje, a także "peryskop", w którym obejrzeć można wigierskie pejzaże z różnych okresów historycznych.

W pierwszej sali na wyższej kondygnacji pokazany został świat nad brzegami Wigier. Przy wejściu na wystawę zainstalowano dioramę z żeremiem i tamą bobrową. Pełną informację o herbowym zwierzęciu Wigierskiego Parku Narodowego, ilistrowaną zdjęciami i klipami filmowymi zawiera prezentacja multimedialna, dostępna w monitorze z ekranem dotykowym. Przez środek sali prowadzi pomost, z którego można obejrzeć rozległą panoramę jeziora. Przyciski przy balustradzie pozwalają na odtworzenie głosów ptaków, których sylwetki są umieszczone w dioramie. Dodatkowych informacji o ptakach dostarcza prezentacja w ekranie dotykowym.

Mapa

Komentarze

Napisz komentarz
  • Treść komentarza, powinna dotyczyć atualnie wyświetlonej strony.
  • Komentarze promujące własne np. strony, produkty itp. będą usuwane.
  • Komentarze naruszające netykietę nie będą publikowane.
  • Odśwież swoją przeglądarkę (F5), by dokonać zmiany kodu przed użyciem przycisku Wyślij.
  • Zachowaj w pamięci treść, jeżeli pomyliłeś kod.
Imię:
Komentarz:Ochrona:* Code

Relacje ze zwiedzania

Strony użytkowników
(brak)
Dodaj stronę - zaproponuj stronę zawierającą realację ze zwiedzania, galerię lub bloga.

 

Przewodnicy

 Po muzeum oprowadzi przewodnik
Marta SmolińskaMarta Smolińska - przewodnik terenowy po województwie podlaskim
Nieustannie włóczę się po ścieżkach Puszczy Augustowskiej z aparatem, nurkuję w okolicznych jeziorach (również w najgłębszym j.Hańcza), podziwiam piękno Suwalskiego Parku Krajobrazowego z góry jako pilot szybowcowy. Suwalszczyzna zachwyca mnie nieustannie, inspiruje... Ten zachwyt, poparty wiedzą historyczną i przyrodniczą, przekazuję innym. Zapraszam na wspólną wędrówkę po szl...
języki: polski, angielski
Andrzej Adam Walukiewicz - Przewodnik terenowy, Licencjonowany przewodnik po ...
Jestem przewodnikiem terenowym po ziemi augustowskiej, sejneńskiej i suwalskiej oraz po Litwie od ponad 10 lat oprowadzam i organizuję wycieczki, spływy kajakowe, imprezy integracyjne. Od ponad 20 lat jestem pilotem wycieczek. Prowadzę własne biuro podróży z nastawieniem na Europę Wschodnią.
języki: polski, rosyjski

 Przewodnicy miejscy
Halina Gulbinowicz - przewodnik miejski
Jestem przewodnikiem miejskim po Wilnie i okolicach.Z przyjemnoscia pokaze zainteresowanym najpiekniejsze zabytki Wilna,Trok,Kowna.Pracuje z grupami oraz turystami indywidualnymi.Opracuje trase turystyczna zgodnie z zyczeniami klienta.
języki: polski,rosyjski
Alina WaluczkoAlina Waluczko - licencjonowany przewodnik po Wilnie, Trokach i Kow...
Jestem licencjonowanym przewodnikiem po Wilnie, Trokach i Kownie. Bardzo chętnie oprowadzę osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane po starówce, pokaże najpiękniejsze miejsca w stolicy. - Rezerwuję noclegi - Zamawiam posiłki - Organizuję wieczorki integracyjne z muzyką na żywo Zapraszam do współpracy i wspólnego zwiedzania!!!
języki: polski


  Jesteś przewodnikiem? - dodaj swoje bezpłatne ogłoszenie

Źródła, więcej informacji
Grafika: Polimerek, wikimedia

Zobacz także

Muzeum Horroru
Muzeum Historii Medycyny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Centrum Nauki EXPERYMENT
Piwnica pod Fortuną
Muzeum Oręża Polskiego w Jantarowym Kasztelu w Kiermusach
Parowozownia Skierniewice
Muzeum Mydła i Historii Brudu
Muzeum im ks. Józefa Tischnera w Starym Sączu
Ekspozycja historyczno - dydaktyczna przy Górze Śmierci
Ogrody doświadczeń - Humanitarium
 
 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2021  Testa Software - witryna na sprzedaż