Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... piątek, 24.05.2024. (1,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 3 z 3
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 4 - otwarta (2522, 0.51)
Rybnik / Muzeum w Rybniku
wystawa stała - górnictwo, sprzęt, wyposażenie, maszyny
Zwiedzanie rozpoczyna się od pobrania znaczka i hełmu górniczego. Następnie zwiedzający udają się do zainscenizowanego podziemia kopalnianego. Jej centralnym punktem jest wyrobisko górnicze z zabudowanymi obudowami rożnego typu (drewniana, metalowa). Eksponowany jest fragment typowego torowiska z wagonikiem wypełnionym urobkiem. Obok przedstawiono stój roboczy górnika z pełnym oporządzeniem. We wnętrzu wyrobiska prezentujemy różnego typu drobny sprzęt związany z pracą pod ziemią m. in. osprzęt.
 / 1 - otwarta (2071, 0.42)
Rybnik / Muzeum w Rybniku
wystawa stała - historyczna, rzemiosło artystyczne
Wystawa jest próbą pokazania miejsca oraz funkcjonowania samorządnych organizacji zawodowo - społecznych, jakimi od średniowiecza były cechy skupiajace osobiście wolnych rzemieślników. Zmiany zachodzące w XIX wieku spowodowane rozpadem dawnych struktur społecznych, rozwojem przemysłu zepchnęły tradycyjne rękodzielnicze formy produkcji na ubocze. Jednak pozostał prestiż rzemieślnika, fachowca znającego swój zawód i potrzeby środowiska.
 / 1 - otwarta (2102, 0.42)
Rybnik / Muzeum w Rybniku
wystawa stała - historyczna, etnograficzna, wnętrza
Historia Rybnika to szereg wydarzeń, które z pewnością zasługują na zainteresowanie. Wystawa "Rybnik Nasze miasto" stanowi próbę przedstawienia najważniejszych z nich, szeroko wykorzystuje techniki multimedialne nie zapominając o "żywych" eksponatach. Ekspozycję częśći historycznej, rozpoczyna obszerne, bogato ilustrowane kalendarium dziejów miasta. Dalej przechodzimy do części interaktywnej. Każdy zwiedzający odnowioną wystawę będzie mógł zasiąść w wygodnym fotelu, zobaczyć filmy.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż