Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... sobota, 01.04.2023. (1,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 3 z 3
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 4 - otwarta (4979, 1.09)
Białystok / Muzeum Historyczne w Białymstoku
wystawa stała - makieta
W atrakcyjnej, czytelnej i łatwej w odbiorze formie wystawienniczej prezentowany jest Białystok w okresie największego rozkwitu w II poł. XVIII w., kiedy zyskał renomę jednej z najpiękniejszych siedzib magnackich w ówczesnej Polsce, wzbudzającej podziw nie tylko rodaków, ale i cudzoziemców. Na makiecie o wymiarach 5m x 3,5 m zamieszczono większość elementów odczytanych z tych dokumentów, pozwalających na przedstawienie możliwie pełnego obrazu miasta i rezydencji Jana Klemensa Branickiego.
 / 1 - otwarta (3196, 0.7)
Białystok / Muzeum Historyczne w Białymstoku
wystawa stała - malarstwo międzywojenne
Ekspozycja, na której prezentowane są prace malarzy tworzących w Białymstoku w okresie międzywojennym Józefa Blicharskiego (w latach 1920-1939 pracował jako nauczyciel rysunków w Męskim Seminarium Nauczycielskim i w Gimnazjum im. J.Piłsudskiego w Białymstoku), Eugeniusza Marcina Kazimirowskiego (od 1936r. zamieszkał w Białymstoku), Czesława Sadowskiego (od 1930 r. mieszkał w Białymstoku) i Józefa Jana Zimmermana (od 1915 r. na stałe zamieszkał w Białymstoku).
 / 2 - otwarta (2459, 0.54)
Białystok / Muzeum Historyczne w Białymstoku
wystawa stała - wnętrza mieszczańskie
Ekspozycja pokazuje, jak na początku XX wieku mieszkali bogaci białostoczanie. Prezentowane na wystawie meble, przedmioty użytkowe, fotografie i obrazy stanowią kolekcję tworzoną w Muzeum Podlaskim w Białymstoku od 1949 r. Przedmioty te, w zdecydowanej większości, znajdowały się niegdyś w białostockich domach i mieszkaniach. Na parterze trzy pokoje, położone od frontu i rozmieszczone w amfiladzie, stanowiły reprezentacyjną część mieszkania. Dlatego urządzone w nich zostały salony i jadalnia.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2023  Testa Software - witryna na sprzedaż