Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... sobota, 13.04.2024. (2,1)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 8 z 8
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 1 - otwarta (2581, 0.53)
Radom / Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu
wystawa stała - przyrodnicza
Dział Przyrody Muzeum wzbogacił swoje wystawy stałe o nowy element ekspozycyjny i jednocześnie interaktywną pomoc edukacyjną. Nowym nabytkiem jest ekosfera. Jest to mierząca 50 cm średnicy, hermetycznie zamknięta, przeźroczysta kula wykonana z tworzywa akrylowego wewnątrz, której znajduje się kompletny samowystarczalny ekosystem złożony z zespołu elementów abiotycznych (martwych) składających się na biotop, oraz tworzących biocenozę, roślin i zwierząt.
 / 0 - otwarta (2389, 0.49)
Radom / Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu
wystawa stała - paleontologiczna, geologiczna
Wystawa prezentuje przeszłość geologiczną Ziemi Radomskiej i najważniejsze odkrycia paleontologiczne z tego obszaru zobaczymy m.in.: bogatą kolekcje skamieniałych amonitów, jeżowców, ichnoskamieniałości, szczątki zwierząt plejstoceńskich - m.in.: ciosy i zęby trzonowe mamuta wydobyte w trakcie kopania fundamentów radomskiej Fabryki Broni w 1923r.
 / 0 - otwarta (3006, 0.61)
Radom / Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu
wystawa stała - przyrodnicza
Ekspozycja jest kompilacją kilku elementów i wnętrz muzealnych istniejących w przeszłości: tj. Gabinetu Płodów przy Rządzie Guberni Radomskiej z połowy XIX w. i Gabinetu Zoologicznego Uniwersytetu Warszawskiego z końca XIX w., które to miejsca łączy postać ich kustosza, Władysława Taczanowskiego, światowej sławy XIX wiecznego ornitologa i arachnologa. Prezentowane liczne i różnorodne gatunkowo eksponaty prezentują zgodnie z XIX - wieczną manierą ekspozycyjną okazy w przeszklonych szafach.
 / 0 - otwarta (2104, 0.43)
Radom / Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu
wystawa stała - przyrodnicza
Wystawa zorganizowana w oparciu o realistyczne dioramy ukazujące 3 wybrane i charakterystyczne dla regionu środowiska: Dolinę Wisły Środkowej, Puszczę Kozienicką i Parki oraz zabudowa miejska Radomia. Jednocześnie dioramy nawiązują tematycznie do podobnych środowiskowo miejsc regionu np.: doliny Radomki, doliny Pilicy, lasów przysusko-szydłowieckich, puszczy Iłżeckiej, Pilickiej, Stromeckiej, itd. Dioramy odtwarzają przybliżony przykładowy skład gatunkowy fauny i flory przedstawianych obszarów.
 / 1 - otwarta (1921, 0.39)
Radom / Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu
wystawa stała - archeologiczna
Wystawa ukazuje początki słowiańskiego osadnictwa na terenie Radomia oraz jego rozwój do XIV wieku. Pierwsi Słowianie pojawili się w dolinie rzeki Mlecznej prawdopodobnie w końcu VIII w.n.e . Wykarczowali nadrzeczny las i założyli osadę o charakterze rolniczo - hodowlanym. Jej zabudowa była rozproszona, a składała się z naziemnych chat o konstrukcji zrębowej. Śladami działalności gospodarczej mieszkańców są m. in. 3 drewniane chlewiki i zbiornik z płata kory wypełniony żołędziami.
 / 0 - otwarta (2047, 0.42)
Radom / Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu
wystawa stała - historyczna
Był zamek - wystawa będąca prezentacją dziejów zamku radomskiego, na tle historii miasta od 1364 roku, poprzez okres jagielloński do XVII wiecznych wojen ze Szwecją. Zamek znajdował się na linii murów obronnych miasta, gdzie dziś mieści się plebania kościoła farnego przy ulicy Wałowej. Świadczą o tym zapisy, ilustracje z XVI w. opisujące jego wygląd: wieże, gmachy, reprezentacyjne sale, krużganki, kuchnie i takie szczegóły jak żelazne drzwi, polewane piece, sufit "w złociste róże malowany".
 / 1 - otwarta (3341, 0.68)
Radom / Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu
wystawa stała - sztuka, malarstwo
Na Galerii znalazły się płótna Olgi Boznańskiej, Konrada Krzyżanowskiego, Alfreda Wierusz-Kowalskiego, Michała Gorstkin-Wywiórskiego, Henryka Siemiradzkiego, Rafała Hadziewicza, Franciszka Kostrzewskiego, Alfonsa Karpińskiego, Wojciecha Kossaka, Wojciecha Weissa, Romana Kochanowskiego, Stanisława Kamockiego, Włodzimierza Łosia , Wojciecha Gersona, Vlastimila Hofmana, Franciszka Ejsmonda, Władysława Maleckiego, Zbigniewa i Andrzeja Pronaszków, Rafała Malczewskiego, Henryka Uziębły.
 / 1 - otwarta (2508, 0.51)
Radom / Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu
wystawa stała - sztuka, malarstwo, symbolizm
Muzeum radomskie od wielu lat gromadzi obrazy, rysunki i pamiątki związane z Jackiem Malczewskim. W 1925 roku rada miasta Radomia kupiła od artysty do sali posiedzeń tryptyk Mój pogrzeb i Autoportret. Dzieła te zapoczątkowały zbiór jego obrazów w naszym muzeum.Obecnie w zbiorach posiadamy 45 obrazów olejnych, 13 obrazów wykonanych techniką akwarelową i pastelem, 55 rysunków i 2 szkicowniki.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż