Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... niedziela, 19.05.2024. (2,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 3 z 3
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 0 - zamknięta (1205, 0.25)
Kraków / Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
wystawa stała -
Prezentowane w podziemnym Muzeum prace były tworzone podczas XI Międzynarodowego Pleneru Artystów Niepełnosprawnych, który odbył się w dniach 2 - 4 września 2010 r. Tegoroczny plener był wyjątkowo bogaty w inspirujące i piękne miejsca. Artyści odwiedzili Wieliczkę, Niegowić, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską oraz Kraków. W tych miejscach dokumentowali swoje wrażenia i emocje malując świątynie, pomniki i miejsca związane z Papieżem.
 / 0 - zakończona (1299, 0.26)
Kraków / Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
wystawa czasowa - geologiczna
Wystawa przybliży główne gałęzie przemysłu wydobywczego funkcjonującego współcześnie w naszym kraju i zasygnalizuje jego historyczny rozwój, sięgający epoki kamienia. Tak jak podstawą naszej egzystencji biologicznej stanowi to co ziemia zrodzi, tak rozwój cywilizacyjny ludzkości od zarania dziejów zależał, jest i będzie uwarunkowany przede wszystkim od tego co z niej wydobędzie. To od kopalin pozyskiwanych z ziemi nazwano epoki rozwojowe człowieka.
 / 0 - zakończona (1331, 0.27)
Kraków / Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
wystawa czasowa - geologiczna
Wystawa odkrywa niezwykłe zjawiska zachodzące we wnętrzu skał. W pustkach, pęknięciach i szczelinach skalnych, przy sprzyjających warunkach, rozwijają się mineralizacje zwane sekrecjami. Niektóre z nich są cennymi, rzadkimi i urzekającymi swą urodą skarbami. Pośród prezentowanych obiektów na szczególną uwagę zasługują agaty, w których przyroda, wyjątkowy artysta, wyraziła swój kunszt w niezwykłym i niepowtarzalnym bogactwie barw i kształtów.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż