Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... poniedziałek, 20.03.2023. (0,)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 3 z 3
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 3 - zakończona (1639, 0.38)
Tarnów / Muzeum Okręgowe w Tarnowie
wystawa czasowa - sztuka, malarstwo
Od 1 do 28 sierpnia 2011 zapraszamy na wystawę z cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej. Wernisaż będzie miał miejsce 1 sierpnia o godzinie 18:00 w Muzeum Okręgowym w Tarnowie. Twórczości Marka Błachowicza nadają charakter silnie skontrastowane płaszczyzny kolorów, dynamiczne linie i zdecydowane pociągnięcia pędzla, o wielowarstwowej fakturze tworzące dojrzałe, o wielkiej ekspresji abstrakcyjne formy.
 / 0 - zamknięta (3924, 0.86)
Tarnów / Muzeum Okręgowe w Tarnowie
wystawa stała - sztuka, malarstwo
W Sali Pospólstwa w tarnowskim Ratuszu eksponowana jest galeria portretu sarmackiego, uzupełniona meblami z XVI -XVII w. Kolekcja portretów polskich w tarnowskim muzeum, jest jedną z najbogatszych w Polsce. Wybrane wizerunki ilustrują rozwój malarstwa polskiego od XVII w. do około roku 1780. W zakresie formy, galeria odzwierciedla dwa przeciwstawne kierunki w polskim malarstwie barokowym. Jeden w oparciu o rodzime tradycje, cechuje dosadny realizm, płaszczyznowe i linearne ujecie modela.
 / 0 - zamknięta (2767, 0.61)
Tarnów / Muzeum Okręgowe w Tarnowie
wystawa stała - uzbrojenie, oporządzenie jeździeckie, zbroje, kolczugi
Większość zebranych eksponatów pochodzi ze słynnej zbrojowni Rzewuskich z zamku w Podhorcach, która wraz z tą rezydencją przeszła w ręce Sanguszków w pół. XIX wieku. Wystawa obejmuje uzbrojenie i oporządzenie jeździeckie z XVII i XVIII w. o wysokiej wartości historycznej i artystycznej. Część sali zajmuje uzbrojenie typowe dla epoki sarmatyzmu: fragmenty zbroi husarskich, kolczuga, misiurki, szable polskie, para tzw. łobaszków-bębenków do przekazywania rozkazów wodzowskich.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2023  Testa Software - witryna na sprzedaż