Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... poniedziałek, 27.05.2024. (4,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 2 z 2
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 2 - otwarta (3664, 0.74)
Tarnowskie Góry / Muzeum w Tarnowskich Górach
wystawa stała - historyczna, medalierstwo, zbroje, broń
Ekspozycja została przygotowana w nawiązaniu do zwycięstwa nad Turkami w 1683 r. i przemarszu przez Tarnowskie Góry wojsk i króla w drodze na Wiedeń. Jan III Sobieski zatrzymał się w Tarnowskich Górach w dniach od 20 do 22 sierpnia 1683 r. Tutaj żegnał się ze swoją, żoną - królową Marysieńką. W zbiorach tarnogórskiego Muzeum zgromadzono wiele interesujących zabytków upamiętniających Jana III Sobieskiego oraz związanych z tym okresem historii Polski.
 / 2 - otwarta (2193, 0.44)
Tarnowskie Góry / Muzeum w Tarnowskich Górach
wystawa stała - etnograficzna, wnętrza, meble
Na ekspozycji zobaczyć można meble z wnętrza kuchennego z lat osiemdziesiątych XIX w. pochodzące z Orzecha, wraz z typowymi dla tego czasu sprzętami codziennego użytku i elementami zdobniczymi. Jest tu też model pieca " z kapą". W uzupełnieniu tej części, niejako w sieni, zaprezentowano podstawowe narzędzia i sprzęty niezbędne w gospodarstwie do uprawy roli, a więc pług, radło, brony, cepy, grabie, niecki, wagi, sierp, kosę używane od poł. XIX w. aż do poł. XX w.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż