Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... sobota, 13.04.2024. (3,1)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 4 z 4
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 0 - zamknięta (1915, 0.39)
Ciechanów / Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie
wystawa stała - przyrodnicza
Ekspozycja opiera się na okazach: ptakach i ssakach, które pogrupowane są w charakterystyczne dla nich środowiska. Zaprezentowane są środowiska: leśne, wodne, łąk i bagien, przydomowe. W gablotach zaprezentowane są owady szkodliwe w gospodarce człowieka, stanowiące niebywałą osobliwość przyrodniczą. Pełna gama barw przewija się w gablotach prezentujących motyle nocne i dzienne.
 / 2 - otwarta (2276, 0.47)
Ciechanów / Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie
wystawa stała - sztuka, rzeźba ludowa
Wystawa prezentuje kolekcję rzeźby ludowej z terenu Ziemi Zawrzeńskiej. Rzeźby datowane na pocz. XIX w. wykonane zostały przez nieznanych twórców, pozostałe pochodzą z twórczości artystów tzw. "Ośrodka Sierpckiego" i datowane są na lata 30-50 XX wieku. Bogaty zbiór pochodzi z kolekcji popularyzatora sztuki ludowej - Mariana Przedpełskiego, badacza terenów Mazowsza Północnego. Tradycja rzeźby ludowej, która wykonywana była świątkarzy, korzenie miała w środowisku wiejskim.
 / 1 - otwarta (2054, 0.42)
Ciechanów / Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie
wystawa stała - sztuka, rzeźba ludowa
Wystawa stała, na której można obejrzeć odtworzony cały świat dawnej polskiej wsi, z jej zabudową, warsztatami wiejskich rzemieślników, maszynami, pojazdami, i narzędziami. Pokazuje ona przebogatą kulturę materialną polskiej wsi, która odeszła w przeszłość. Skrzydła wiatraka obracają się jak na wietrze. Obok jest przydrożny krzyż i wiejski dom kryty strzechą o który oparty jest bosak, drzwi wykonane z listewek, układających się w charakterystyczną jodełkę.
 / 0 - otwarta (2596, 0.53)
Ciechanów / Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie
wystawa stała - historyczna
Powstała ekspozycja ma na celu przybliżyć historię tego narodu oraz zapoznać zwiedzających z tradycjami i radykalnie odmienną od naszej kulturą żydowską. Pierwsze notowania o osiedleniu się Żydów w Ciechanowie pochodzą z XVI wieku. Dopiero jednak XIX wiek jest najbardziej sprzyjający do pełnego rozkwitu gminy żydowskiej w naszym mieście. Wokół pobudowanej synagogi powstaje osiedle mieszkalne, szkoła, rozkwita rzemiosło i handel.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż