Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... sobota, 25.09.2021. (0,)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...
Ekspozycja archeologiczna
Wystawa stałaotwarta (1692, 0.42)
archeologiczna
Oceny:  / 1
KiepskiBardzo dobry 
W Muzeum istnieje niewielka stała ekspozycja poświęcona zabytkom archeologicznym, wśród których są wykopaliska znalezione w ruinach wieży strażniczej znajdującej się na Zarabiu w Myślenicach na terenie zwanym Zamczysko. W 1957 r. podczas przeprowadzonych badań archeologicznych pod kierunkiem doc.Gabriela Leńczyka z Muzeum Archeologicznego w Krakowie na Zamczysku znaleziono skorupy z garnków, podkówkę do buta, groty do strzał z kuszy, zgrzebło do czesania konia.
Wszystkie te przedmioty znajdują się w myślenickim muzeum.

Ekspozycja uzupełniona została oryginalnymi rysunkami doc.Gabriela Leńczyka, przedstawiającymi rekonstrukcję wieży strażniczej, zwanej Zamczysko" oraz przekrój wieży i profile wykopów oraz rysunkami A.Turskiej obrazującymi dawną osadę i rekonstrukcje naczyń glinianych.
Wyboru eksponatów na wystawę pomogli dokonać prof. Paweł Valde-Nowak z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Krakowie oraz archeolog - Agnieszka Klempka.
Fragment ekspozycjiFragment ekspozycji
Źródło, więcej informacji: Strona wystawy
 
 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2021  Testa Software - witryna na sprzedaż