Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... czwartek, 18.04.2024. (1,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...

Pozycje: 1 - 4 z 4
    np. archeologiczna
Rodzaj


Wystawy, imprezy, wydarzenia muzealne
 / 1 - otwarta (2038, 0.41)
Myślenice / Muzeum Regionalne Dom Grecki w Myślenicach
wystawa stała - archeologiczna
W Muzeum istnieje niewielka stała ekspozycja poświęcona zabytkom archeologicznym, wśród których są wykopaliska znalezione w ruinach wieży strażniczej znajdującej się na Zarabiu w Myślenicach na terenie zwanym Zamczysko. W 1957 r. podczas przeprowadzonych badań archeologicznych pod kierunkiem doc.Gabriela Leńczyka z Muzeum Archeologicznego w Krakowie na Zamczysku znaleziono skorupy z garnków, podkówkę do buta, groty do strzał z kuszy, zgrzebło do czesania konia.
 / 0 - otwarta (2122, 0.43)
Myślenice / Muzeum Regionalne Dom Grecki w Myślenicach
wystawa stała - historyczna
Ekspozycja obejmuje militarne aspekty II wojny światowej. Eksponowane przedmioty to broń, bagnety, ekwipunek, amunicja oraz inne relikty walk stoczonych na terenie powiatu myślenickiego w okresie okupacji. Wystawa pod względem chronologicznym podzielona została na dwie części. Pierwsza z nich swoją tematyką obejmuje wydarzenia z 1 + 6 września 1939 roku, ze szczególnym uwzględnieniem dnia 5 września, w którym miasto zostało zajęte przez Niemców.
 / 2 - otwarta (2006, 0.41)
Myślenice / Muzeum Regionalne Dom Grecki w Myślenicach
wystawa stała - etnograficzna, stroje, rzemiosło ludowe
Wystawa przedstawia zagadnienia związane z kulturą ludową Ziemi Myślenickiej. Składa się z działów: strój, obróbka włókna, rolnictwo, hodowla, garncarstwo, obróbka drewna, kowalstwo, kamieniarstwo, obrzędowość doroczna i rodzinna, sztuka, zabawki oraz wnętrze. Na ekspozycję w/w działów składają się eksponaty oraz fotogramy ilustrujące bądź zastosowanie i użytkowanie wystawianych przedmiotów w warunkach naturalnych, bądź stanowiące uzupełnienie przedstawianego przedmiotu.
 / 3 - otwarta (2503, 0.51)
Myślenice / Muzeum Regionalne Dom Grecki w Myślenicach
wystawa stała - wnętrza mieszczańskie XIX w.
Trzy pomieszczenia na parterze Domu Greckiego to ekspozycja wnętrz mających za cel stworzenie sugestii poszczególnych przemian stylowych na przestrzeni wieku XIX - poczynając od stylu biedermeier, poprzez styl Ludwika-Filipa i kończąc na tzw. stylu eklektyzmu "fin de siecle". Umieszczone w starym wnętrzu jakby na "żywo", bez posługiwania się muzealnym sprzętem pomocniczym przedmioty zabytkowe stanowiące wystrój wnętrza mieszczańskiego przemawiają do widza wprost i bezpośrednio.

««  start « poprzednia 1   następna  » koniec »»

 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż