Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... środa, 12.06.2024. (0,)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...
Mieszkanie młynarza
Wystawa stałaotwarta (3122, 0.63)
wnętrza
Oceny:  / 3
KiepskiBardzo dobry 
Młynarz w dawnej społeczności należał do wiejskiej elity finansowej, jego zasoby materialne były nieporównywalnie wyższe niż pozostałych mieszkańców wsi. Gospodarstwo rolne, podstawa utrzymania większości włościan, dla niego było dodatkowym źródłem dochodów. Stąd też mieszkanie młynarza było zasobniejsze. Część mieszkalna górnego młyna w Bogdańcu obejmowała siedem pomieszczeń. Obecnie w dwóch z nich znajduje się pomieszczenie socjalne i biuro, trzy służą do organizacji wystaw.
Jedynie dwa pokoje funkcjonują jako wyobrażenie dawnego mieszkania młynarza z przełomu XIX i XX w. - w jednym zorganizowano pokój gościnny, w drugim sypialnię z przełomu wieków. Szczególną uwagę zwraca krzesło weselne Anny Katariny Schmit z 1823 r., sekretarzyk z połowy XIX w., szafa z końca XIX w, pochodząca z końca XIX w. toaletka z marmurowym blatem oraz secesyjny żyrandol naftowo-świecowy.
Fragment ekspozycjiFragment ekspozycji
Źródło, więcej informacji: Strona wystawy
 
 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2024  Testa Software - witryna na sprzedaż