Muzea w Polsce - informacje o obiektach i zbiorach, zdjęcia, lokalizacje na mapie, relacje ze zwiedzania, komentarze użytkowników, przewodnicy
  Museo.pl arrow Wystawy, imprezy... poniedziałek, 25.09.2023. (1,0)  
 
Przewodnicy: Warszawa • Kraków • Gdańsk • Wrocław • Zakopane • Jelenia Góra • więcej...
Ogrodnictwo i gleboznawstwo
Wystawa stałaotwarta (1704, 0.36)
przyrodnicza, geologiczna
Oceny:  / 0
KiepskiBardzo dobry 
Wystawa obejmuje zakres czasowy od początków ogrodnictwa w Polsce do połowy XX wieku. Pokazuje różne typy ogrodów, począwszy od prostego użytkowego ogrodu włościańskiego poprzez wirydarzowy zielnik, aż do ozdobnego pańskiego dziardynu. Prezentowany jest także postęp techniczny w zakresie używanych narzędzi ogrodniczych. Na uwagę zasługuje makieta pierwszego ogrodu hodowlanego założonego przez Jana Ulricha w Warszawie w 1805 roku. Wystawa prezentuje także modele szklarni i inspektów.
Druga część wystawy poświęcona jest przyrodniczym podstawom rolnictwa i ogrodnictwa. Można tu zobaczyć glebotwórcze skały magmowe, osadowe i metamorficzne, a także 21 profili glebowych z bogatej muzealnej kolekcji monolitów glebowych. Reprezentują one typy gleb występujących w Polsce. Niezwykle interesująca jest, ujęta w nowoczesną formę, makieta ilustrująca przekrój naturalnego środowiska łąki. Przedstawia ona wpływ zmieniających się warunków środowiska na skład gatunkowy roślin danego siedliska przyrodniczego.
Fragment ekspozycji
Źródło, więcej informacji: Strona wystawy
 
 
 
Strona główna Zgłoś błąd, naruszenie zasadDodaj link do swojej strony
 
Muzea wg miast
  museo.pl  © 2008-2023  Testa Software - witryna na sprzedaż